19 zielonych i zrównoważonych sposobów na oszczędzanie pieniędzy przez cały rok

image

Szukasz sposobów, aby przejść zielony, ale obawiają się, że jest to kosztowna opcja? Cóż, co jeśli powiemy Ci, że istnieją sposoby, aby być zielonym bez wydawania dużo zieleni (widzisz, co zrobiliśmy?). Spróbuj włączyć kilka z tych wskazówek do swojego codziennego życia i zobacz, jak zminimalizujesz swój ślad ekologiczny!

 1. Ponowne użycie, ponowne użycie, ponowne użycie - Recykling jest świetny, ale nie jest to proces doskonały. Zamiast wyrzucać wszystko do kosza na śmieci, skup się na ponownym wykorzystaniu rzeczy w jak największym stopniu. Na przykład, możesz ponownie wykorzystać puste szklane słoiki do przechowywania żywności lub użyć pojemników na wynos, aby zapakować w nie swój lunch.
   
 2. Wykorzystaj to, co masz przed zakupem - Zanim kupisz, upewnij się, że najpierw wykorzystasz rzeczy, które już masz. Nie chcesz wydawać pieniędzy na podwójne zakupy, więc zanim kupisz tę śliczną, nową torbę na zakupy, użyj tych, które masz, tak długo jak to możliwe.
   
 3. Pożyczaj, nie kupuj - Zanim coś kupisz, upewnij się, że będziesz tego przedmiotu często używać. Jeśli będziesz potrzebować myjki ciśnieniowej do wiosennego czyszczenia garażu tylko raz w roku, spróbuj pożyczyć ją od przyjaciela lub sąsiada. Możesz nawet sprawdzić fora internetowe poświęcone pożyczkom.
   
 4. Parz kawę w staroświecki sposób - Ekspresy do kawy w kapsułkach są wygodne, ale większość tych plastikowych kapsułek nigdy nie zostanie poddana recyklingowi. Wybierz tańszy ekspres do kawy z filtrem wielokrotnego użytku. Nie tylko zaoszczędzisz na samym urządzeniu, ale również kupno sypkiej, mielonej kawy jest o wiele tańsze.
   
 5. Zrezygnuj z folii siarczanowej - gdy skończy się Twoja tubka z plastikową folią siarczanową, zastanów się nad zakupem silikonowych uchwytów do żywności wielokrotnego użytku lub opakowań z naturalnego wosku pszczelego, dzięki którym Twoja żywność pozostanie dłużej zamknięta i świeża.
 6. Kupuj mniej paczkowanej żywności - Owoce i warzywa zawinięte w plastik są zbyt powszechne, i choć są wygodnie zapakowane i porcjowane, mają swoją cenę. Rób zakupy w staroświecki sposób, wybierając własne owoce i warzywa bez dodatkowych opakowań. Jeśli możesz, użyj też torby na produkty wielokrotnego użytku!
 7. Rób własne środki czystości- Czy wiesz, że możesz robić własne środki czystości, używając zwykłych artykułów gospodarstwa domowego, takich jak ocet i soda oczyszczona? Te nietoksyczne, naturalne alternatywy wykonają pracę, jednocześnie oszczędzając twoje pieniądze. Sprawdź DIY wiosenne produkty czyszczące, aby zaoszczędzić pieniądze, aby uzyskać instrukcje.
 8. Pij wodę z kranu - pozbądź się plastikowych butelek i galonowych dzbanków na wodę. W większości Stanów Zjednoczonych i Kanady woda z kranu jest bezpieczna do picia. Jeśli nie jesteś fanem jej smaku, możesz zainstalować własny filtr do wody lub kupić dzbanek z filtrem, który można ponownie wykorzystać.
   
 9. Chodzenie lub jeżdżenie na rowerze, kiedy to możliwe - Oszczędzaj pieniądze na paliwie i kosztach transportu, chodząc lub jeżdżąc na rowerze na krótkich dystansach, kiedy to możliwe.
   
 10. Korzystaj z transportu publicznego lub przejedź się samochodem - Ceny gazu wymykają się obecnie spod kontroli, więc rozważ możliwość przejazdu do pracy samochodem lub komunikacją miejską, jeśli jest to możliwe. Zaoszczędzisz pieniądze i pomożesz zmniejszyć emisję.
   
 11. Przynieś swój własny zestaw sztućców - Czy jesteś osobą, która często jada poza domem? Powiedz "nie" plastikowym sztućcom jednorazowego użytku i zabierz ze sobą własny zestaw sztućców, który może być wielokrotnie używany.
   
 12. Rób zakupy w sklepach - zakupy w sieci są wygodne, ale nie są najlepsze dla środowiska. Badanie "Does Shopping Behavior Impact Sustainability?" przeprowadzone przez Deloitte wykazało, że wiele czynników, w tym zwiększona liczba zwrotów i dodatkowe opakowania, przyczyniły się do negatywnego wpływu handlu elektronicznego na środowisko. Rób zakupy w starym stylu i ciesz się miłym spacerem po centrum handlowym, aby zrobić kilka kroków podczas zakupów. Porozmawiajmy o terapii detalicznej!
   
 13. Kupuj z drugiej ręki - Niezależnie od tego, czy robisz zakupy klasycznych ubrań w sklepie z używanymi rzeczami, czy też szukasz mebla na Facebooku, kupowanie z drugiej ręki jest lepsze dla środowiska niż kupowanie zupełnie nowego produktu, którego produkcja pochłania zasoby i energię.
   
 14. Użyj toreb na zakupy, które już masz - Nikt nie jest doskonały, a czasami możemy zapomnieć o naszych wielorazowych torbach na zakupy w domu. Jeśli więc musisz użyć plastikowych toreb, pamiętaj, aby używać ich tak długo, jak to możliwe. Używaj ich jako worków na śmieci lub nawet trzymaj je w samochodzie, aby użyć ich ponownie przy następnych zakupach.
   
 15. Przerzuć się na serwetki z materiału - Zamiast kupować jednorazowe ręczniki papierowe lub serwetki, zaoszczędź swoje dolary i zainwestuj w serwetki z materiału, które można prać i używać ponownie przez wiele lat.
   
 16. Wykorzystaj stare bawełniane koszulki jako szmaty do czyszczenia - Odpady tekstylne to ogromny problem, więc spróbuj go zminimalizować, wykorzystując stare ubrania jako szmaty do czyszczenia. Czy wiesz, że bawełniane koszulki są świetne do czyszczenia ekranów i szkła bez smug?
   
 17. Zatrzymaj wycieki energii - Oszczędzaj energię elektryczną, odłączając wszystkie urządzenia, gdy nie są używane. Podłączenie tostera, blendera i innych urządzeń do prądu przyczynia się do powstawania "energii fantomowej", która wpływa na wysokość rachunków za energię.
   
 18. Oszczędne zużycie wody - Mamy to szczęście, że możemy mieć czystą, bieżącą wodę za jednym obrotem pokrętła, co sprawia, że łatwo zapominamy, jak cennym zasobem jest woda. Oszczędzaj wodę, wprowadzając kilka zmian, takich jak używanie automatycznej zmywarki tylko do pełnego załadunku lub ponowne wykorzystanie wody z gotowania do podlewania roślin. Nie zapominaj o zakręcaniu wody podczas mycia zębów lub golenia!
   
 19. Tweak twój dieta - Jedzenie więcej roślinny opierać się dieta i ciąć czerwonego mięso spożycie nie tylko zmniejsza twój spożywczy rachunek ale jest bardziej przyjazny dla środowiska i lepszy dla twój zdrowie. Wygrana, wygrana na wszystkich frontach!

Nawet jeśli wypróbujesz tylko kilka z nich, możesz być spokojny wiedząc, że robisz różnicę, aby pomóc wnieść pozytywną zmianę do środowiska, w którym żyjesz.