Jak zorganizować przyjęcie w budżecie

image

Sezon wakacyjny jest wśród nas, a wraz z nim pojawia się wiele wspaniałych okazji do zebrania się z przyjaciółmi i rodziną, aby świętować zakończenie kolejnego roku. Oczywiście, jeśli nie jesteś ostrożny, sezon wakacyjny może być bardzo kosztowny - ale nie martw się! Mamy kilka sztuczek w rękawie, aby zaoszczędzić Ci gotówkę. Od imprez wakacyjnych, poprzez urodziny, aż po koniec roku, te proste wskazówki pomogą Ci zminimalizować wydatki i zmaksymalizować czas zabawy.

1. Niewielka lista gości

Kiedy masz ograniczony budżet, im mniej osób, dla których musisz robić zakupy, tym lepiej. Mniejsze imprezy, nie tylko pomóc utrzymać koszty do minimum, ale ścisła grupa ludzi, którzy są dla Ciebie najważniejsze będzie dla zabawy, intymną atmosferę.

2. Organizuj w domu lub w publicznym parku

Miejsce imprezy jest zazwyczaj najdroższą częścią każdego przyjęcia. Zminimalizuj koszty, organizując je w domu lub, jeśli pozwala na to pogoda w miejscu, w którym mieszkasz, w publicznym parku. Jeśli twój dom lub mieszkanie nie jest idealne, porozmawiaj z przyjaciółmi i zobacz, kto jeszcze jest chętny do zaoferowania swojego domu.

3. Wykorzystaj to, co masz

Utrzymuj swobodną atmosferę i trzymaj się zasadniczych elementów, wykorzystując to, co już masz, na przykład dekoracje z poprzednich lat. Następnie upewnij się, że wszyscy mają gdzie usiąść, a jeśli nie, porozmawiaj z przyjaciółmi, aby sprawdzić, kto ma jakieś składane krzesła i stoły, które chętnie Ci pożyczy. Chodzi o to, aby być zaradnym i rozciągnąć swój budżet do maksimum!

4. Wybierz jeden popisowy drink

Trudno jest zaspokoić gust każdego z nas, zwłaszcza jeśli masz ograniczony budżet. Zalecamy zapewnienie jednego podpisanego drinka i zachęcanie gości do przyniesienia czegokolwiek innego, co by im smakowało. Możesz powiedzieć coś w stylu: "Będę miał poncz, ale nie krępuj się przynieść cokolwiek innego, co byś chciał!".

5. Zajmij się sytuacją z jedzeniem z głową

Jeśli chodzi o jedzenie, uniknąć niezręcznej sytuacji, pozwalając swoim gościom wiedzieć, czego się spodziewać, i coraz na tej samej stronie. Oto trzy opcje dla różnych typów stron. Cokolwiek zdecydujesz, nie zapomnij zaopatrzyć się w wystarczającą ilość jednorazowych kubków i naczyń do serwowania, aby zminimalizować sprzątanie na koniec dnia!

Opcja 1 - lekkie przekąski

Jeśli nie zapewniasz posiłku, zalecamy zaplanowanie przyjęcia w godzinach, w których zazwyczaj nie ma posiłku, np. po obiedzie lub po kolacji. Możesz zapewnić kilka lekkich przekąsek lub finger foods, a także zachęcić gości do przyniesienia dowolnych przekąsek.

Opcja 2 - Potluck

Jeśli planujesz posiłek, potlucks jest świetną opcją, ponieważ każda osoba może przynieść jedno danie do podziału. Zalecamy stworzenie dokumentu/ arkusza kalkulacyjnego i podzielenie się nim z gośćmi, aby zdecydować, kto co przyniesie. Skup się na objętości, tanich potrawach, takich jak makarony, zapiekanki lub wszystko, co może być upieczone w jednej dużej partii, jak te ciasteczka z kurczakiem z grilla. Możesz liczyć na to, że pomoże Ci znaleźć lokalne oferty na składniki, które zmaksymalizują Twój budżet.

Opcja 3 - Zamówienie

Ostatnią opcją jest zakup taniego posiłku dla grupy, takiego jak pizza czy hamburgery. Niech każdy wniesie określoną ilość gotówki i zamówi sprawdzone i prawdziwe ulubione. Nie można się pomylić.

6. Wprowadź atmosferę za pomocą muzyki i gier

Muzyka może sprawić lub zepsuć atmosferę imprezy, więc z wyprzedzeniem stwórz playlistę swoich ulubionych utworów. Możesz również poprosić gości o wniesienie wkładu do listy odtwarzania za pomocą sugestii. Jeśli ktoś z Twoich znajomych ma konto na streamingu, np. Spotify Premium, poproś go o podłączenie go do głośników, aby uniknąć tych niszczących nastrój przerw na reklamy.

Imprezy to także świetny czas na odkurzenie klasycznych gier planszowych, które od lat leżały na półce. Porozmawiaj z przyjaciółmi przed czasem i zachęć ich do przyniesienia innych gier, które mogą mieć. Jeśli nie masz żadnych pod ręką, to jest to optymalny czas, aby zdobyć gry z rabatem, ponieważ wielu sprzedawców będzie je reklamować w okolicach świąt. Sprawdź sklepy z zabawkami i duże sklepy, aby znaleźć niesamowite wyprzedaże.

Mamy nadzieję, że te wskazówki i pomysły są pomocne przy planowaniu następnego spotkania. Niezależnie od tego, czy wydasz 20 czy 2000 dolarów, w końcu wszystko sprowadza się do dobrej zabawy z przyjaciółmi i rodziną. Towarzystwo tych, których kochasz jest tym, co naprawdę sprawia, że impreza, wspaniała impreza.