Podstawowy sprzęt fitness do ćwiczeń w domu

image

Trening w domu lub na świeżym powietrzu to świetny sposób na utrzymanie formy przy niskim budżecie - ale przy tak wielu opcjach i rodzajach dostępnych treningów, może być trudno określić, które elementy wyposażenia są potrzebne. Dziś dwóch naszych użytkowników, którzy są również entuzjastami fitnessu, dzieli się swoimi rekomendacjami dotyczącymi podstawowych elementów sprzętu fitness, które pomogą Ci zwiększyć efektywność Twoich treningów.

Marco Villalobos jest fanatykiem fitnessu, który lubi ćwiczyć jako sposób na rywalizację z samym sobą, kiedy nie uprawia sportu. Możecie pamiętać Marco z niedawnego wpisu na blogu, gdzie dzielił się swoimi ulubionymi przepisami na proteinowe smoothie. Marta Dobrowolska praktykuje jogę od czasów liceum i włącza ją do swojego codziennego życia, aby osiągnąć równowagę i cierpliwość.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz ćwiczyć w domu, czy szukasz sprzętu, aby zmienić swoją rutynę, oto zalecenia Marco i Marty.

Zaczynajmy!

Marco zaleca te produkty do treningu o wysokiej intensywności.

1. Mata do ćwiczeń

Istnieje wiele treningów w domu, które nie wymagają żadnego sprzętu, ale jeśli robisz trening HIIT lub pracę na podłodze, to będziesz potrzebował maty do ćwiczeń. Maty do ćwiczeń są twardsze niż maty do jogi, zapewniają amortyzację i wsparcie oraz są łatwe do czyszczenia. Dodatkowa amortyzacja sprawia, że są one również doskonałe do ćwiczeń, które wymagają obuwia.

2. Obciążniki

Ciężary są prawdopodobnie pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy myślisz o tradycyjnym treningu siłowym. Marco mówi nam, że jeśli masz jakieś hantle lub kettlebells dostępne, mogą one być używane do celu wiele różnych grup mięśniowych, i są zwykle bardziej skuteczne w budowaniu mięśni w dłuższej perspektywie. W porównaniu z tradycyjnymi maszynami do ćwiczeń, które atakują tylko określony obszar ciała, wolne ciężary aktywują więcej mięśni, dając ci kompletny trening.

Jeśli próbujesz zbudować mięśnie, ale masz tylko jeden lub dwa zestawy ciężarów, masz kilka opcji przed koniecznością zakupu dodatkowych ciężarów. Marco zaleca trening na wyższych powtórzeniach lub supersetting między grupami mięśni, co spowoduje napięcie na mięśniach przez dłuższy czas.

3. Tabata Timer

Jeśli jesteś zwolennikiem treningów o wysokiej intensywności, Marco poleca timer tabata, aby pozostać na torze podczas rutyny treningowej HIIT. Celem HIIT jest podzielenie ćwiczeń na stacje o określonym czasie trwania, na przemian z przerwami na pracę i odpoczynek. Na przykład, jeśli masz trzy różne ćwiczenia, wykonujesz każde z nich przez 30 sekund z 10 sekundami odpoczynku pomiędzy każdym ćwiczeniem, aby zakończyć jedną rundę. Dla pełnego treningu Marco zaleca cztery lub więcej rund.

To właśnie tutaj przydaje się timer. Timer tabata pozwoli Ci ustawić swoje rundy czasowe pracy i odpoczynku, abyś mógł śledzić je podczas ćwiczeń. Istnieją dziesiątki darmowych aplikacji tabata timer, które możesz pobrać, aby wykonać zadanie, ale ulubionym Marco jest Tabata Stopwatch Pro w App Store lub tabatatimer.com.

4. Jump Rope

Kiedy na zewnątrz pada deszcz lub gdy nie masz nastroju na jogging, skakanie po linie jest świetną formą cardio o wysokiej intensywności. Wydobądź swoje cardio w szybkich wybuchach interwałów o wysokiej intensywności, które spalają kalorie i podnoszą tętno. Lina do skakania jest również świetnym sprzętem do rozgrzewki.

Martha poleca te produkty do swoich treningów na podłodze.

5. Mata do jogi

Joga to popularna forma ćwiczeń, które można łatwo wykonać w domu, a najbardziej podstawowym elementem potrzebnego sprzętu jest oczywiście mata do jogi. Mimo, że nazywa się ją matą do jogi, inne powszechne zastosowania dla tych chwytnych mat to pilates, barre, rozciąganie, medytacja i wszelkie inne ćwiczenia na boso (przysiady, pompki, kalistenika, itp.), co oznacza, że będziesz miał wiele zastosowań ze swojej maty do jogi.

Bez względu na to, jakie masz doświadczenie lub preferowany rodzaj ruchu, istnieje mata do jogi, która spełni Twoje wyjątkowe potrzeby. Martha poleca matę do jogi o szerokości 5 mm, która zapewnia amortyzowaną powierzchnię, która jest łatwa dla kolan i ciała. Szukając maty do jogi, Martha zaleca wzięcie pod uwagę trwałości, komfortu i wszechstronności.

6. Bloki do jogi

Ci, którzy praktykują jogę, często nazywają klocki do jogi "przedłużaczami podłogi" - to trafne określenie, ponieważ pozwalają nam odczuć pełną korzyść z danej pozy, nawet jeśli nie jesteśmy całkiem gotowi, by się w niej rozpłynąć. Martha mówi, że klocki do jogi są nie tylko świetne dla początkujących, ale mogą być również niezbędnym rekwizytem dla tych, którzy chcą stawiać sobie wyzwania.

Bloki mogą być używane do zwiększenia intensywności pozy, zwłaszcza tych, które myślisz, że opanowałeś. Na przykład, spróbuj balansować na klocku będąc w pozie drzewa i zamknij oczy. Ten dodatkowy element dodaje trudności i trenuje, aby być jeszcze bardziej pewnym siebie w oryginalnej pozie. Pozwala również na zmianę tego, co myślałeś, że wiesz o danej pozie i może przynieść trochę początkowego podniecenia i wzrostu, który przychodzi z próbą każdej pozycji jogi po raz pierwszy. Inne przypadki użycia bloków do jogi to: poduszka, siedzisko i masażer pleców.

7. Taśmy oporowe

Taśmy oporowe są popularną alternatywą dla treningu siłowego i świetnie nadają się do ćwiczeń na podłodze. Są łatwo dostępne, przenośne i tańsze niż ciężarki, co czyni je świetnym sprzętem dla tych, którzy chcą ćwiczyć w domu. Dodatkowo, są przyjazne dla mieszkania, ponieważ są ciche w porównaniu z ciężkimi ciężarkami.

8. Paski i bolstery

Paski i bolstery są używane głównie w jodze relaksacyjnej, aby wydłużyć zasięg i zapewnić, że twoje ciało jest w najbezpieczniejszej pozycji. Paski do jogi pozwalają na łatwiejsze dotarcie do kończyn i dłuższe utrzymywanie póz i odcinków. Paski mogą wynosić od 8 do 25 dolarów, ale jeśli chcesz zaoszczędzić trochę gotówki, możesz zamiast nich użyć paska lub ręcznika.

Bolster to twarda, często cylindryczna lub okrągła poduszka do ciała, która służy głównie do relaksu lub pomaga złagodzić trudną pozę. Innymi zastosowaniami bolsterów są: podpieranie wygięć w tył, zagięć do przodu lub łagodzenie napięcia podczas siedzenia w pozycji krzyżowej na podłodze (coś, do czego wielu z nas nie jest przyzwyczajonych!). Jeśli bolster jest poza Twoim budżetem, użyj ciężkiego, złożonego koca lub twardej poduszki.

Mamy nadzieję, że te wskazówki były pomocne i że czujesz się pewniej wiedząc, że nie potrzebujesz wiele, aby unowocześnić swoją domową siłownię.