Przepis na tort urodzinowy z baru mlecznego

image

Pewnie słyszeliście, albo widzieliście to ciasto gdzieś na Instagramie. Nie dość, że jest piękny do oglądania, to jeszcze absolutnie pyszny. Oto tort urodzinowy od Milk Bar. Milk Bar to innowacyjny sklep ze słodyczami, który wywraca znane smakołyki do góry nogami i na głowę, a można go znaleźć tylko w kilku miastach w całej Ameryce Północnej. Jeśli masz szczęście mieszkać w pobliżu Milk Baru, możemy nie być przyjaciółmi, ale dla tych, którzy nie są, Milk Bar dzieli się swoim przepisem.

W imieniu tych, którzy nie mieszkają blisko tego niebiańskiego sklepu ze słodyczami, chcielibyśmy podziękować Milk Barowi za podzielenie się z nami wszystkimi ich słynnym przepisem. Oczywiście nigdy nie będzie taki sam, ale umożliwienie nam odtworzenia tego smacznego klasyka w domu pomoże nam ograniczyć nasze urodzinowe zachcianki na tort. Bez dalszych ceregieli, oto udokumentowana podróż Jenn z wypiekami.

Ostrzeżenie: ten przepis nie jest dla osób o słabym sercu. Musisz być gotów poświęcić spory kawałek swojego dnia na przygotowanie tego - powiedzmy, że 7-8 godzin, tak, to jest to, co powiedzieliśmy.

Oto, czego będziesz potrzebować:

 • 55g masła w temperaturze pokojowej (4 łyżki stołowe - 1/2 laski)
 • 60g skrzepu roślinnego (1/3 szklanki)
 • 250g cukru granulowanego (1 1/4 szklanki)
 • 50g jasnego brązowego cukru (3 łyżki stołowe mocno upakowane)
 • 3 jajka
 • 110g maślanki (1/2 szklanki)
 • 65g oleju z pestek winogron (1/3 szklanki)
 • 8g czystego ekstraktu waniliowego (2 łyżeczki)
 • 245g mąki tortowej (2 filiżanki)
 • 6g proszku do pieczenia (1 1/2 łyżeczki)
 • 3g soli koszernej (3/4 łyżeczki)
 • 50g tęczowej posypki (1/4 filiżanki)
 • Plus 25g tęczowej posypki (2 łyżki stołowe)
 • 1 ćwierć blachy do pieczenia

Przepis krok po kroku znajdziecie na stronie Baru Mlecznego tutaj.

To ciasto ma sześć warstw wysokości i robi się je w pięciu fazach:

1. Tort urodzinowy

2. Nasączenie tortu urodzinowego

3. Lukrowanie tortu urodzinowego

4. Kruszonka z tortu urodzinowego

5. Montaż tortu

Oto kilka zdjęć, którymi Jenn podzieliła się z nami na każdym etapie procesu (minus awaryjna wycieczka do Bulk Barn, którą musiała odbyć w połowie przepisu, po tym jak jej pierwsze ciasto okazało się niedopieczone).

FAZA 1 - Tort urodzinowy

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest upieczenie tortu. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, postępuj zgodnie z instrukcjami do atee, ponieważ nie jest to zwykły tort. Każdy krok ma swoje uzasadnienie, a jest nim zapewnienie, że ciasto wyjdzie wilgotne i puszyste.

FAZA 2 - nasączanie tortu urodzinowego

Następnie ubij razem mleko i wanilię, aby zrobić nasączenie tortu. Nasączenie to wykorzystasz później jako część procesu montażu. Przeczytaj wskazówki na oryginalnym przepisie, aby upewnić się, że osiągniesz właściwą konsystencję.

FAZA 3 - Lukrowanie ciasta

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby stworzyć kremowy lukier serowy. Jeśli zrobisz to dobrze, będzie to wyglądać jak kremowy, kupiony w sklepie lukier (ale oczywiście smakuje o wiele lepiej).

FAZA 4 - Ciasto kruche

Kto by pomyślał, że celowe robienie okruchów ciasta może być tak zabawne? Jest w tym coś więcej niż się wydaje. Nie kłamałyśmy mówiąc, że ten przepis jest dla doświadczonych piekarzy, ale Jenn spodobało się to wyzwanie!

FAZA 5 - Wreszcie, montaż ciasta

Ok, więc nadchodzi zabawna (i trudna) część! To właśnie tutaj wszystkie elementy łączą się w całość, aby stworzyć Twoje urodzinowe arcydzieło. Pierścień do ciasta jest kluczem do zapewnienia, że twój warstwowy tort uformuje się do pożądanego kształtu bez rozpadania się. Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku na stronie internetowej Milk Bar.

Chociaż może to być dużo pracy, jeśli jesteś skłonny do eksperymentów, to ciasto z pewnością zachwyci każdego z Twoich gości. Jeśli zdecydujesz się upiec to ciasto, oznacz nas na swoich zdjęciach na Facebooku i Instagramie! Chętnie zobaczymy, jak wyszło.

Szczęśliwego pieczenia!