Porady dotyczące oszczędzania pieniędzy dla studentów z budżetem (od niedawnego absolwenta)

image

Pomiędzy zajęciami, kredytami studenckimi, pracą i przyjaciółmi, trudno jest w pełni wykorzystać swoje wczesne dwudziestki w ramach budżetu. Wiedziałem, że muszę wprowadzić pewne zmiany, kiedy dostałem mój formularz podatkowy i zdałem sobie sprawę, ile zarobiłem w ciągu roku i jak mało z tego zaoszczędziłem. To mnie przeraziło do zmiany nawyków i jestem za to lepszy. Więc nie bądź taki jak ja, zacznij rozumieć gdzie i ile wydajesz. Oto 6 wskazówek, które chciałabym znać wcześniej, a które możesz wykorzystać teraz, aby pomóc w strategii i wejść na właściwą ścieżkę.

Nadaj priorytet zakupom spożywczym

To zdecydowanie nie jest tak straszne, jak mogłoby się wydawać. Oto kilka wskazówek, które mi pomogły.

 • Zaplanuj swoje posiłki i kupuj odpowiednio, robiąc listę zakupów.
 • Zdobądź składniki, które mogą być wykorzystane na wiele sposobów, aby stworzyć różne posiłki. Możesz zainwestować w białka i węglowodany, które pomogą Ci pozostać pełniejszym dłużej.
 • Kupuj cotygodniowe wyprzedaże spożywcze. Dzięki szybkiemu wyszukiwaniu zobaczysz wszystkie wyprzedaże w lokalnych sklepach spożywczych, dzięki czemu zakupy spożywcze będą łatwiejsze i o wiele bardziej przystępne. Możesz zaoszczędzić do 45 dolarów tygodniowo!
 • Jeśli pomoże Ci to zachować motywację, zrób zakupy z przyjacielem i zrób z tego fajną wycieczkę.

Jedz mniej na mieście, gotuj więcej

Każdy posiłek w restauracji może kosztować 20-30 dolarów i to dodaje się szybko (zwłaszcza jeśli masz go dostarczony). Istnieje wiele prostych i pysznych przepisów tam za darmo. Możesz sprawdzić sekcję Food and Drink na naszym blogu dla kilku naszych ulubionych. Jeśli czas jest problemem, zalecamy poświęcenie jednego dnia w tygodniu na przygotowanie posiłków, ustawiając się na sukces. 

Zrozum, że czas to pieniądz

Ustal priorytety swojego czasu i wydawaj go dobrze. Kiedy zrozumiesz koncepcję czasu, będziesz żył według niej. Na przykład, powiedzmy, że zostajesz do późna w nocy binge-watching swój ulubiony program, mimo że masz wczesną zmianę następnego dnia. Zrozumiałe, ponieważ spędziłeś cały dzień siedząc przez wykłady i studiując. Zasługujesz na trochę czasu dla siebie, aby się zrelaksować. Ale teraz uderzył drzemkę na alarm w godzinach porannych i trzeba uruchomić drzwi, aby nie być późno. Nie masz czasu na zrobienie lunchu i śniadania, więc musisz je kupić, a nawet mniej czasu, aby wziąć autobus i teraz musisz Uber do pracy. To dodatkowe 50 dolarów, które można było zaoszczędzić, całe pół zmiany warte wynagrodzenia.

Zrób kawę w domu i pij więcej wody

Wszyscy jesteśmy winni wydawania trochę za dużo w naszym ulubionym miejscu na kawę. Wiesz, ten, gdzie nikt nie robi go tak dobrze, jak oni. Mam na myśli, że nic nie pobije tego pierwszego łyku, ale czy zrobiłeś rachunek, jak bardzo te kawy ustawić cię z powrotem? Całkowite wycięcie go nie jest realistyczne, ale można spróbować zrobić go w domu i traktować siebie kilka razy w tygodniu jako nagrodę, aby zaoszczędzić kilka dolarów. Istnieje niedrogi sprzęt i składniki tam, więc można zrobić to tak samo dobrze. Ponadto, pić więcej wody! Kiedy jesteś odpowiednio nawodniony, to ogranicza swoje pragnienia kofeiny i spożycie. Posiadanie ładnej, dużej i niedrogiej butelki wody obok ciebie przez cały czas pomoże ci pić więcej wody, co pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze.

Żyj w granicach swoich możliwości

Zanim się obejrzysz, będziesz dorosły i będziesz miał rachunki i pożyczki do zapłacenia. Nabranie nawyku życia w granicach swoich możliwości będzie korzystne na dłuższą metę. Oto jak.

 • Zrozum różnicę między chęciami a potrzebami. Priorytetowo traktuj wydatki na swoje potrzeby, a na zachcianki pozwól sobie wtedy, gdy pozwala na to Twój budżet.
 • Jeśli chodzi o zakupy, czekaj na wyprzedaże. Zawsze są jakieś w okolicach świąt, jak Czarny Piątek, i pomiędzy zmianami sezonowymi.
 • Zbadaj, czy nie kupujesz rzeczy z drugiej ręki lub nie kupujesz w domach towarowych takich jak TJ Maxx lub Winners, aby uzyskać naprawdę wspaniałe oferty.
 • Jeśli zamierzasz zapłacić pełną cenę za kawałek ubrania, upewnij się, że jest dobrej jakości i że będzie trwał przez kolejne sezony. Polecam ubrania, które można stylizować na wiele sposobów, więc warto zainwestować.
 • Budżetuj swój czas. Stwórz harmonogram i ustal priorytety czasu na szkołę, pracę i dojazdy.
 • Znajdź ukryte klejnoty w swoim mieście. Możesz znaleźć jakieś tanie jedzenie lub niedoceniany sklep z używanymi rzeczami.
 • Wychodząc na film do kina, wybierz się w dni, w których ceny biletów są obniżone, i unikaj kupowania drogich przekąsek w kinie.
 • Nadaj priorytet oszczędnościom. Konta studenckie zazwyczaj posiadają darmowe konto oszczędnościowe. Jeśli pracujesz, ustaw automatyczne wpłaty ze swojego konta czekowego na konto oszczędnościowe, aby było to bezproblemowe. Nie zapomnij też uważać na kartę kredytową, która jest zbyt łatwa do użycia.

Bądź rozsądny w kwestii wychodzenia z domu

Wszyscy chcemy móc spędzać ze sobą jak najwięcej czasu, zanim życie zabierze nas w różne strony. To, jak spędzasz czas ze swoimi przyjaciółmi jest kluczowe, ponieważ w ten sposób wydaje się najwięcej pieniędzy. Oto kilka wskazówek dotyczących wychodzenia z domu, które nauczyłem się przyjmować.

 • Jeśli wychodzisz na jedzenie, możesz zdecydować się na duże, dzielone porcje, które można podzielić równo między wszystkich.
 • Szukaj zniżek studenckich i cotygodniowych promocji. Nie będziesz studentem na zawsze, więc korzystaj z ofert, póki jeszcze możesz.
 • Wyznacz sobie budżet. Jeśli wychodzicie, zdecydujcie z wyprzedzeniem, ile jesteście w stanie i chcecie wydać, i trzymajcie się tego!
 • Odwiedzajcie się nawzajem i obejrzyjcie film lub oddajcie się głębokiej rozmowie. Możecie nawet wspólnie ugotować obiad, zagrać w gry planszowe lub wybrać się na przejażdżkę.

Wprowadzanie małych zmian naprawdę robi różnicę na dłuższą metę, a patrząc wstecz, będziesz dumny z tego, jak wiele udało ci się osiągnąć. Dzięki tym wskazówkom, możesz w pełni wykorzystać swoje studenckie lata, dobrze się bawić i oszczędzać pieniądze.