Jak zbudować swój oszczędzający pieniądze zapas

image

Jeśli szukasz sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na zakupach spożywczych, posiadanie własnego zapasu podstawowych artykułów jest mądrym posunięciem. Założenie jest proste: unikaj płacenia pełnej ceny, kupując więcej jednej rzeczy, gdy trafia ona na wyprzedaż. W praktyce jednak, ważne jest, aby pamiętać o kilku zasadach, aby ustawić się na sukces.

Korzyści z gromadzenia zapasów

Oprócz oszczędności pieniędzy, istnieje kilka innych dodatkowych korzyści, w tym:

 1. Możesz zaoszczędzić, robiąc zapasy, gdy artykuły są na wyprzedaży.
 2. Mniej wycieczek na zakupy w ostatniej chwili po artykuły, których regularnie używasz.
 3. W nieoczekiwanej sytuacji finansowej, będziesz mieć swoje zapasy, na których możesz się oprzeć, a nawet możesz stworzyć menu "jedz ze spiżarni".
 4. W przypadku klęski żywiołowej lub zamknięcia domu, będziesz przygotowany i unikniesz tłumów i chaosu kupujących w ostatniej chwili.
 5. Jeśli jesteś w stanie zgromadzić rzeczy po bardzo głębokiej zniżce, możesz przekazać przedmioty, aby pomóc innym w potrzebie.

Co należy uwzględnić w swoich zapasach

Oto typowe niepsujące się przedmioty lub przedmioty o długim terminie przydatności do spożycia, które warto włączyć do swoich zapasów.

 1. Produkty papierowe: ręczniki papierowe, papier toaletowy, pieluchy, chusteczki dla dzieci, serwetki, chusteczki do twarzy.
 2. Artykuły gospodarstwa domowego: środki czystości, folia aluminiowa, folia plastikowa, torby zip-loc, proszek do prania, płyn do naczyń, płyn do mycia naczyń, baterie.
 3. Zdrowie i uroda: pasta do zębów, mydło, szczoteczki do zębów, dezodorant, produkty dla kobiet, balsam, bandaże, leki, witaminy, środki przeciwbólowe.
 4. Spiżarnia: płatki śniadaniowe, przyprawy, cukier, warzywa w puszkach, fasola w puszkach, ryby w puszkach, sos do makaronu w słoikach, ryż, makaron, batoniki granolowe, kawa, herbata, oleje, krakersy, zupy w puszkach, buliony i rosoły.
 5. Mrożonki: mrożone warzywa, mrożone owoce, mrożone dania gotowe, mrożone pieczywo.

Jak dużo kupować i jak często

Gromadzenie zapasów to nie to samo co gromadzenie, dlatego ważne jest, aby kupować rzeczy z zamiarem ich wykorzystania. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest określenie, ile każdego przedmiotu Twoja rodzina zużywa w ciągu miesiąca lub roku.

Skup się na jednym lub dwóch przedmiotach, które będziesz gromadzić przy okazji każdych zakupów. Zacznij od małego i kieruj się sprzedażą. Jeśli ręczniki papierowe są na wyprzedaży w tym tygodniu, kup teraz tyle, aby wystarczyło ci do następnej wyprzedaży. Większość przedmiotów w sklepie spożywczym mają 6-8 tygodni cyklu sprzedaży, więc jeśli widzisz coś na sprzedaż teraz, można zrobić bezpieczny zakład, że będzie na sprzedaż ponownie w 6-8 tygodni.

Oprócz cotygodniowej sprzedaży, śledzenie rocznych cykli sprzedaży to kolejny sposób na planowanie z wyprzedzeniem. 

Jak uzyskać najniższą cenę

Aby przenieść gromadzenie zapasów na wyższy poziom, zalecamy szukanie kuponów, które można połączyć z cotygodniowymi ofertami. Jeśli przedmiot jest już na sprzedaż w sklepie spożywczym, możesz znaleźć kupon producenta, aby zaoszczędzić jeszcze więcej.

Kupon producenta jest wydawany przez markę produktu lub producenta, na przykład Green Giant na mrożone warzywa. Zazwyczaj istnieją ograniczenia co do liczby kuponów producenta, które można wykorzystać w jednej transakcji, więc przeczytaj drobny druk. Kupony te można znaleźć na stronach internetowych z kuponami, bezpośrednio na stronie internetowej marki, na stronach mediów społecznościowych lub w poczcie.

Innym sposobem na maksymalizację oszczędności jest zapisanie się do programu lojalnościowego danego sklepu. Jeśli sumiennie gromadzisz punkty lojalnościowe, możesz w końcu wykorzystać je do zapłacenia za artykuły spożywcze i odciąć kilka dodatkowych dolarów od ostatecznego rachunku.

Organizowanie zapasów

Ten ostatni krok nie powinien być pominięty. Organizacja nie tylko pomoże Ci zmieścić wszystko w domu, ale także pomoże Ci efektywnie wykorzystać przedmioty przed upływem ich terminu ważności. Oto nasze najważniejsze wskazówki dotyczące organizacji.

 1. Zainwestuj w solidne półki do dodatkowej spiżarni, schowka, garażu lub nawet piwnicy, jeśli ją posiadasz.
 2. Temperatura jest kluczem. Przechowuj artykuły spiżarniane w chłodnym, suchym miejscu.
 3. Zwracaj uwagę na daty ważności. Zawsze umieszczaj nowe produkty za starszymi, aby mieć pewność, że starsze zużyjesz w pierwszej kolejności.
 4. Jeśli przestrzeń w twojej łazience jest ograniczona, rozważ zainwestowanie w kilka pudełek do przechowywania pod łóżkiem dla twoich artykułów zdrowotnych i kosmetycznych.
 5. Jeżeli przestrzeń jest ograniczona i ty no masz wyznaczonego pokój dla twój zapasu, przechuje twój rzeczy wszystko nad domem dokąd ty używasz one: Puszka jedzenie w twój kuchni, papierowi produkty w korytarzowej szafie, pralniany mydło w pralni pokoju, etc..

Gotowy, by zacząć budować swój zapas? Jeśli jesteś gotowy na wyzwanie, pamiętaj o najważniejszych punktach: zacznij od małej ilości, kupuj to, czego używasz i bądź konsekwentny - z czasem zobaczysz, że oszczędności się sumują!