Radzenie sobie z depresją

image

Depresja może być jedną z najtrudniejszych rzeczy, z którymi musi sobie poradzić zarówno osoba cierpiąca na nią, jak i jej rodzina. Pomoc w przypadku depresji może wydawać się logicznym rozwiązaniem, ale wiele osób nawet nie wie, że cierpi na depresję, dopóki nie osiągnie pewnego punktu w swoim stanie. Do tego czasu wiele osób zaprzecza istnieniu depresji lub po prostu nie ma motywacji do uzyskania profesjonalnej pomocy.

Fakty na temat depresji
Według badań nad depresją, stan ten dotyka prawie 3 miliony mężczyzn w Stanach Zjednoczonych. Jednak porównanie statystyk dotyczących depresji u mężczyzn i kobiet jest trudne, ponieważ badacze nie są pewni, czy więcej mężczyzn rozpoznaje depresję i szuka pomocy, podczas gdy kobiety mogą nie rozpoznawać jej objawów. Jednak od 20 do 40 procent miesiączkujących kobiet doświadcza depresji i innych zmian w zachowaniu. Wiele razy depresja u kobiet jest przypisywana innym czynnikom, takim jak depresja poporodowa i inne sytuacje, które są specyficzne dla kobiet, więc uzyskanie dokładnych danych jest trudne.

Uzyskanie wsparcia
Jedną z najważniejszych rzeczy, jaką możesz zrobić, gdy cierpisz na depresję, jest uzyskanie wsparcia od rodziny i przyjaciół. Radzenie sobie z depresją na własną rękę jest nie tylko trudne, ale zazwyczaj nieskuteczne i powoduje, że osoba popada z powrotem w depresję, jeśli nie stworzy wokół siebie kochającego systemu wsparcia. Jeśli cierpisz na depresję, musisz zmusić się do kontynuowania uczestnictwa w normalnych sytuacjach społecznych, nawet jeśli nie masz na to ochoty. W przeciwnym razie możesz pozostać w swojej mgle depresji przez wiele miesięcy, a nawet lat. Im dłużej pozostaniesz w depresji, tym trudniej będzie Ci się z niej wydostać.

Poszukaj profesjonalnej pomocy
W Depression Connect znajdziesz wykwalifikowany personel, który pomaga ludziom radzić sobie z depresją i skutecznie przez nią przechodzić. Nasi troskliwi pracownicy rozpoznają niebezpieczeństwa związane z depresją i mają doświadczenie, aby pomóc osobom cierpiącym na ten stan.

Jeśli Ty lub ktoś kogo znasz cierpi na depresję, nie czekaj aż będzie za późno, aby szukać pomocy. Zacznij już dziś i zacznij znów żyć swoim życiem.