Opanuj duńską sztukę Hygge w domu

image

Czym dokładnie jest Hygge? Najprościej rzecz ujmując, to duńskie słowo najlepiej opisuje czerpanie radości z prostych przyjemności. Jak się okazuje, Duńczycy są prawdziwymi profesjonalistami w dziedzinie dbania o siebie, ponieważ Hygge jako koncepcja i styl życia sięga aż do XVIII wieku, a obecnie stało się fundamentalną częścią ich kultury. Dania doświadcza jednych z najciemniejszych i najzimniejszych zim na świecie, a mimo to plasuje się w pierwszej trójce najszczęśliwszych krajów świata - mówimy, rób to, co Duńczycy!

Jesteśmy za tym, aby znaleźć więcej sposobów na budżetowy relaks po stresującym dniu, ale co sprawia, że ta forma sztuki jest tak atrakcyjna? Mały wysiłek, DUŻY zysk. Niektórzy z nas postanowili wskoczyć na pokład Hygge i zebrali listę hyggelig (to słowo, zaufaj nam) rzeczy, które pomogą Ci utrzymać dobry nastrój w zimie.

Znajdź swój zakątek

Ponieważ wielu z nas spędza większość czasu w pomieszczeniach, znajdź najprzyjemniejsze miejsce w swoim domu i uczyń je swoim własnym. Nie musisz wydawać dużo pieniędzy, kupując modny wystrój, ponieważ w Hygge chodzi o to, aby przestrzeń czuła się przyjazna i ciepła, więc jakkolwiek to dla Ciebie wygląda - idź za tym!

Spraw, by Twoja przestrzeń była przytulna

Kiedy już znajdziesz swoją przestrzeń, kluczem jest uczynienie jej przytulną. Najlepszym sposobem na to (zwłaszcza w te szczególnie zimne wieczory) jest umieszczenie kilku miękkich i puszystych poduszek wraz z najwygodniejszym kocem, jaki posiadasz, aby się w niego wtulić. Niewiele jest rzeczy bardziej hygge niż przytulanie się pod kocem z ulubioną książką i ciepłym napojem lub oglądanie Netflixa z dużą miską popcornu. Pamiętaj, że chodzi o to, co jest dla Ciebie najbardziej relaksujące!

Niech będzie światło

Hygge przywiązuje dużą wagę do oświetlenia, ponieważ może ono zrobić różnicę, jeśli chodzi o stworzenie ciepłej, małej przestrzeni tylko dla Ciebie. Polecamy świece. Nie ma nic lepszego niż miękki i miły blask świecy, jeśli chodzi o tworzenie puli naturalnego światła wokół Twojej przestrzeni życiowej. Są one niezbędne, aby dodać ten przyjemny dotyk do Twojego wystroju hygge. Kilka świec jest perfect ustawiać że ciepły blask pomagać ciebie relaksować na twój sam lub towarzyski z rodziną i przyjaciółmi. Możesz też spróbować lampek twinkly, które dają delikatniejsze światło bez bycia zbyt przytłaczającym.

Znajdź idealną melodię

Muzyka jest ważnym czynnikiem, który pomaga nadać ton każdej sytuacji i nie inaczej jest w przypadku Hygge. Możesz znaleźć utwory, które pasują do niemal każdego nastroju, w którym się znajdujesz. Stwórz playlistę na Spotify lub YouTube, która może posłużyć jako idealne tło, aby pomóc Ci w błogim odpłynięciu w spokojny, relaksujący stan.

Wciągnij do środka świat zewnętrzny

Zbyt zimno, aby wyjść na spacer? Nie szkodzi, wprowadź do swojej przestrzeni elementy z zewnątrz. Jeśli jesteś fanem natury, przynieś roślinę doniczkową lub dwie. Nie tylko pomogą one oczyścić powietrze, ale również będą ładnie wyglądać. Wszyscy znamy wspaniałe korzyści płynące ze światła słonecznego, ale w te szczególnie nudne dni, lampa słoneczna (lub light box), która naśladuje naturalne światło zewnętrzne, może pomóc Ci przetrwać te ciemne plamy. Jeśli masz kominek, nie ma nic lepszego niż duży stos drewna opałowego, gotowego do wrzucenia do ryczącego, otwartego ognia.

Rozważne pobłażanie

Hygge polega na rozkoszowaniu się dobrymi rzeczami w życiu, a jedzenie ulubionego comfort food jest idealnym sposobem na zasilenie stanu hygge. Hygge food odnosi się po prostu do jedzenia pysznych, pocieszających i serdecznych potraw lub napojów. Więc niezależnie od tego, na co masz ochotę, czy to będzie ciepła miska zupy, zapiekanka z kurczaka czy ulubione ciasteczka, nie powstrzymuj się. Mamy kilka świetnych przepisów na ciasteczka, które również możesz wypróbować. Jeśli chcesz zachować lekkość, przytulanie się do ciepłej filiżanki czegoś kojącego może również przejść długą drogę do doskonale zadowolonej błogości.

Choć może być trudno wygospodarować czas każdego dnia na praktykowanie Hygge, wprowadzenie kilku z tych praktyk powinno pomóc Ci rozpocząć podróż. W końcu prowadzenie zrównoważonego, zdrowego stylu życia pomoże Ci cieszyć się życiem, a o to właśnie chodzi w Hygge.