Niedziela Samopomocy - Porady dotyczące pielęgnacji skóry z filtrem SPF dla wszystkich typów skóry

image

Pewnie już to słyszałaś, ale powtórzymy. Powinnaś stosować SPF codziennie, czy to w deszczu czy w słońcu, nawet w te pochmurne dni, kiedy nie widać słońca. SPF to niezwykle ważny krok w rutynowej pielęgnacji skóry i wszyscy członkowie Twojej rodziny powinni go stosować. Ale skąd masz wiedzieć, jaki filtr SPF wybrać dla swojego typu skóry? Nie martw się, mamy na to odpowiedź.

Skóra sucha

Sucha skóra to coś, co dotyka wielu ludzi niezależnie od wieku i płci. Kiedy masz suchą skórę, twoim głównym celem powinno być utrzymanie skóry w stanie nawilżenia. Zaleca się stosowanie SPF w formie kremu, który dodatkowo nawilży Twoją skórę. Szukaj SPF, które mają ceramidy, glicerynę, kwas hialuronowy lub nawet naturalne składniki, takie jak miód. Jeśli okaże się, że Twoja skóra nadal jest sucha, szybką wskazówką jest wymieszanie SPF z gęstym kremem nawilżającym przed nałożeniem go na ciało.

Skóra tłusta

Trudnym zadaniem dla osób z tłustą skórą jest znalezienie SPF, który nie sprawi, że będziemy wyglądać na tłustych i błyszczących. Istnieje wiele filtrów SPF, które są przeznaczone dla skóry tłustej. Szukaj produktów, które są lekkie i nie zawierają olejów roślinnych ani kwasów tłuszczowych. Filtry przeciwsłoneczne w mgiełce lub matowe zapewnią Ci ochronę przed promieniami słonecznymi, nie blokując przy tym porów. Te filtry przeciwsłoneczne sprawią, że Twoja skóra będzie wyglądać zdrowo i będzie chroniona.

Skóra normalna

Osoby o normalnej skórze mają najwięcej możliwości. Zaleca się stosowanie preparatów o szerokim spektrum działania, o wartości SPF 30 lub wyższej. Formuła o szerokim spektrum oznacza, że będziesz chroniony zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB, czyli dwoma podstawowymi rodzajami promieniowania ultrafioletowego, które docierają do powierzchni ziemi. Mimo że Twój krem nawilżający lub makijaż może mieć wbudowany filtr SPF, nie zapewni on niezbędnej ochrony, jeśli jego wartość wynosi poniżej 30 SPF - pamiętaj więc, aby sprawdzić specyfikację produktu, jeśli zdecydujesz się na ten krok.

Skóra mieszana

Posiadanie skóry mieszanej oznacza, że trudno jest znaleźć produkty, które dobrze współpracują ze wszystkimi obszarami skóry. Możesz znaleźć produkty, które dobrze sprawdzają się w przypadku tłustych partii skóry, ale po kilku dniach mogą powodować dodatkowe wysuszenie i tak już suchych obszarów. Zamiast zmieniać produkty co kilka dni, musisz znaleźć filtr SPF, który będzie odpowiedni dla skóry mieszanej. Aby znaleźć odpowiedni filtr SPF dla swojej skóry, zalecamy wypróbowanie i przetestowanie różnych filtrów SPF, które są lekkie i wodoodporne. Sprawdź, które z nich najlepiej sprawdzają się w Twoim przypadku, a następnie stosuj je codziennie.

3 najważniejsze rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy nakładaniu kremu z filtrem:

  • Nakładaj krem z filtrem jako ostatni, po oczyszczeniu i nawilżeniu skóry.
  • Jeśli spędzasz cały dzień na zewnątrz, nakładaj go ponownie co dwie godziny.
  • Nakładaj krem z filtrem na twarz, szyję i klatkę piersiową. Warto również znaleźć balsam do ust z wbudowanym spf, aby chronić swoje usta.

Dodanie filtrów przeciwsłonecznych do codziennej rutyny Twojej rodziny pomoże chronić skórę.