12 przyjaznych dla budżetu sposobów na ochłodę i przygotowanie domu na lato

image

Czy Ci się to podoba, czy nie, cieplejsze dni w końcu nadeszły - a z latem tuż za rogiem, nasze szafy nie są jedyną rzeczą, która wymaga remontu. Okaż swojemu domowi trochę miłości dzięki tym prostym zadaniom, które przygotują Cię na słoneczny sezon. W środku upalnego lata, te proste i opłacalne zmiany zrobią ogromną różnicę.

1. Przełącz się na zasłony o neutralnym tonie z białym podkładem - Neutralne kolory pochłaniają mniej ciepła, a posiadanie białego podkładu odbije światło słoneczne, aby pomóc Twojemu domowi pozostać chłodniejszym. Wskazówka : Trzymaj odcienie i zasłony zamknięte podczas najgorętszej części dnia, aby zachować chłodne powietrze w domu.

2. Zmień swoją pościel - Jedwabne i satynowe prześcieradła są lekkie, ale czy wiesz, że zatrzymują ciepło? Jeśli chcesz zachować chłód podczas snu, przejdź na naturalne, oddychające materiały, takie jak bawełna lub bambus, które pozwalają na większy przepływ powietrza. Jeśli chodzi o bawełnę, wybierz prześcieradła o liczbie nitek poniżej 500. Możesz również wypróbować chłodzącą poduszkę wykonaną z żelu, który pomaga rozproszyć ciepło ciała.

3. Zwiń i odłóż dywaniki - Nadaj swojej przestrzeni życiowej lekkość i jasność w sezonie, odkładając dywaniki. Szczególnie w gorące dni docenisz chłód panujący na podłodze.

4. Wyczyść swój wentylator sufitowy - Istnieje prawdopodobieństwo, że nie używałeś go od miesięcy. W ramach przygotowań do letnich dni, upewnij się, że wyczyścisz swój wentylator sufitowy, aby nie dostać kurzu w całym domu. Zaufaj nam w tej kwestii. Jeśli tego nie zrobisz, będziesz znajdował kurz wokół swojego domu przez wiele dni!

5. Przygotuj swój klimatyzator - Jeśli masz szczęście, że masz klimatyzację, oto kilka wskazówek, aby zapewnić, że działa ona wydajnie przez całe lato. Po pierwsze, wymień swoje filtry powietrza. Następnie umyj zewnętrzną jednostkę AC, spryskując ją wodą, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia, które mogły się nagromadzić. Pamiętaj, aby zaplanować tuning z profesjonalistą HVAC raz w roku, aby uzyskać najlepsze wyniki.

6. Czyszczenie ekranów okiennych i drzwiowych - Wymieszaj ¼ szklanki mydła do naczyń z ½ galonu wody, aby uzyskać roztwór czyszczący. Następnie użyj szczotki z miękkim włosiem, aby zastosować roztwór. Po wyszczotkowaniu, wytrzyj roztwór czyszczący świeżą wodą.

7. Sprawdź swoje uszczelnienie okna - Celem jest utrzymanie chłodnego powietrza w i gorącego powietrza na zewnątrz. Sprawdź caulk wokół swoich okien i drzwi, aby upewnić się, że dom jest odpowiednio izolowany. Jeśli trzeba ponownie uszczelnić niektóre obszary, ten projekt jest łatwy do majsterkowania.

8. Zainstaluj markizę nad oknami i/lub drzwiami - Dodaj kolejną warstwę ochrony, aby osłonić swój dom przed promieniami słonecznymi za pomocą zwijanej markizy, zmniejszając ilość ciepła, które pochłania Twój dom. Jeśli masz klimatyzację, markiza pomoże Ci również zaoszczędzić na energii elektrycznej, ponieważ urządzenie nie będzie musiało pracować tak ciężko, aby utrzymać chłód w domu.

9. Odłączaj urządzenia, gdy nie są używane - Twój toster, telewizor, konsole do gier i wszelkie urządzenia elektroniczne mogą wytwarzać ciepło, gdy są podłączone, nawet jeśli ich nie używasz. Oszczędzaj na energii elektrycznej i pomagaj w utrzymaniu chłodu w domu, odłączając te urządzenia, gdy nie są używane.

10. Ogranicz użycie kuchenki lub piekarnika - Nie jest tajemnicą, że te duże urządzenia wytwarzają dużo ciepła. Aby zachować chłód w domu podczas wyjątkowo gorących dni, spróbuj grillować na zewnątrz lub użyj mniejszych urządzeń, które nie wytwarzają tyle ciepła, na przykład Instant Pot lub Air Fryer.

11. Jedz lekko - Ciężkie posiłki wymagają więcej energii do rozłożenia przez organizm, co naturalnie podnosi temperaturę ciała. W gorący dzień zjedz lekki i świeży posiłek, taki jak sałatka, aby zachować chłód i energię.

12. Powieś się na hamaku - Zamiast zatapiać się w swojej kanapie, która zatrzymuje ciepło ciała, dlaczego nie zainwestować w hamak? Ponieważ hamak jest zawieszony i wykonany z lekkiej tkaniny, powietrze przepływa wokół niego, aby pomóc Ci zachować chłód i wygodę.

Gotowy, aby dać swojemu domowi mini aktualizację dzięki tym prostym zadaniom?