Pożegnaj zimowego bluesa dzięki tym poradom dotyczącym dbania o siebie

image

Zimne zimowe miesiące mogą być skomplikowanym czasem dla każdego. Zaczynamy od wesołych świąt, które zapewniają nam rozrywkę, ale po Nowym Roku zaczynamy ponownie osiadać na laurach. Krótsze dni i dłuższe zimowe noce pozwalają na wkradnięcie się świątecznego bluesa, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, co sprawia, że ważne jest, aby ustanowić i utrzymywać przemyślane praktyki dbania o siebie, które pomogą w zachowaniu zdrowia emocjonalnego, umysłowego i fizycznego. Zebraliśmy kilka naszych ulubionych porad dotyczących dbania o siebie, które pomogą Ci w tych wiecznie mroźnych zimnych miesiącach.

Oczyść swój dom, aby oczyścić umysł

Pierwszym krokiem w przygotowaniu się do nowego sezonu dobrego samopoczucia jest posiadanie fizycznej przestrzeni, w której można to zrobić. Zagracona przestrzeń może również zagracać twój umysł i uniemożliwiać ci realizację celów związanych z dbaniem o siebie. Proponujemy głębokie sprzątanie domu, zwłaszcza, że dla wielu z nas jest to również przestrzeń biurowa. Ty no chcesz dostawać przytłaczający, więc bierze dzień lub tydzień jeżeli ty potrzebujesz declutter twój przestrzeń i dawać sobie świeży początek. Gdy twój przestrzeń jest odświeżona, twój umysł będzie zbyt.

Rozruszaj mięśnie

Wiemy, jak zimno może wpłynąć na twoją motywację do wykonywania ćwiczeń na zewnątrz (a czasem w pomieszczeniach), ale endorfiny, które dostajesz po treningu, są absolutnie najlepszym lekarstwem na zimowego bluesa. Wprawienie ciała w ruch jest kluczem. Zacznij powoli i kontynuuj budowanie każdego dnia , ale zrób coś, aby twoje ciało się poruszało. To wymaga dyscypliny i czasu, aby ruch stał się regularnym nawykiem, ale twoje ciało będzie ci za to wdzięczne. Sprawdź ten post o prostym sprzęcie fitness, który pomoże Ci się spocić w domu.

Nadrabiaj zaległości

Czy wiesz, że dobry sen przynosi wiele korzyści fizycznych i psychicznych? Przeciętna osoba powinna spać 7-9 godzin każdej nocy, aby rano obudzić się świeżym i gotowym na cały dzień. Zdajemy sobie sprawę, że niektórym z Was ciężko jest wygospodarować te godziny lub trudno jest im zasnąć, dlatego poniżej przedstawiamy kilka kroków, które możecie włączyć do swojej nocnej rutyny, aby pomóc sobie w zasypianiu: wyłączajcie urządzenia na 30 minut do godziny przed pójściem spać, angażujcie się w działania, które pomagają w relaksacji, takie jak medytacja, pisanie dziennika, czytanie lub słuchanie uspokajającej muzyki.

Praktykuj Hygge

To jeden z fajniejszych sposobów na pokonanie zimowego bluesa! Duńskie słowo Hygge (wymawiane jako Hoo-ga) to nazwa nadana atmosferze i doświadczeniu przytulności, dobrego samopoczucia i szczęścia. Jeśli termin ten jest dla Ciebie nowy, to jest to w zasadzie akt tworzenia środowiska, w którym czujesz się przytulnie i bezpiecznie. Pomyśl o poduszkach, kocach, słabym oświetleniu, ciepłym kubku kawy lub czymkolwiek innym, co sprawi, że poczujesz się przytulnie. Możesz mieć swój własny mały kącik Hygee w domu i używać go do czytania, pisania dziennika lub medytacji.

Połącz się z przyjacielem

Ponieważ sposób, w jaki wchodzimy w interakcje z naszą rodziną i przyjaciółmi jest zupełnie inny niż wcześniej, ważne jest, aby utrzymać te połączenia, aby przypomnieć nam, że nie jesteśmy sami, zwłaszcza w tych bardziej ponurych miesiącach. Nawet jeśli jest to tylko, aby zobaczyć, jak robią, mając kilka minut na telefonie lub wirtualnej rozmowy może pomóc umieścić cię w lepszym nastroju prawie natychmiast. Jest to również o wiele bardziej osobiste niż wysyłanie wiadomości tekstowych.

Zrób sobie przyjemność

Wszyscy mamy coś odpustowego lubimy, więc wyznaczyć dzień w tygodniu, aby traktować siebie, gdy czujesz zimowy blues może być wygrana. Czy to ulubiony deser, masaż lub manicure, zasługujesz na to, aby czuć się dobrze. Możesz nawet sprawić, że będzie to skoncentrowane na celu. Jeśli udało ci się osiągnąć mały lub duży cel osobiście lub zawodowo, nagradzanie siebie pomoże ci utrzymać motywację i na torze.

To tylko kilka z wielu kroków, które możesz podjąć w kierunku lepszego dbania o siebie w nowym roku. Najważniejsze jest, abyś stworzył realistyczny plan dbania o siebie, który będzie uzupełnieniem Twojego obecnego stylu życia, aby upewnić się, że będziesz się go trzymać. Daj nam znać, jeśli masz jakieś wspaniałe wskazówki dotyczące dbania o siebie, które sprawdziły się w przeszłości i które możemy dodać do naszej listy!