Przyjazne dla dzieci rzeźbienie w dyni 101

image

Niewiele jest czynności tak tradycyjnych i ponadczasowych, jak udanie się do pumpkin patch w celu znalezienia idealnej dyni, aby wyrzeźbić kilka wzorów na Halloween z rodziną. Jeśli Twoje dzieci chcą dołączyć do ekscytacji związanej z rzeźbieniem w dyni, nie martw się. Postępuj zgodnie z tym przyjaznym dla dzieci przewodnikiem, jak bezpiecznie wyrzeźbić dynię, a będziesz mógł z radością powitać te małe pomocne dłonie przy stole. Dowiesz się, jak wybrać odpowiednią dynię, najbezpieczniejszy sposób jej rzeźbienia i jak uprażyć pyszne pestki dyni, aby uzyskać smaczną przekąskę!

Czy to upiorny, prosty, czy straszny projekt, nadszedł czas, aby ozdobić swój ganek i sprawić, że sąsiedzi będą zazdrośni dzięki twoim własnym kreacjom z dyni. Po pierwsze, udaj się do sklepu spożywczego lub do pumpkin patch i złap swoją idealną dynię!

Jak wybrać idealną dynię:

 1. Szukaj dyni, która ma głęboki pomarańczowy kolor.
 2. Pukaj w dynię, aby sprawdzić, czy jest pusta (a zatem dojrzała).
 3. Upewnij się, że łodyga Twojej dyni jest twarda i pewna.
  Pro tip: Nigdy nie podnoś dyni za jej łodygę. Doprowadzi to do szybszego rozkładu.
 4. Unikaj dyń z jakimikolwiek siniakami na nich.
 5. Szukaj dużej dyni z płaskim dnem, aby łatwiej było rzeźbić.

Jak wyrzeźbić swoją dynię, aby przetrwała cały sezon:

Teraz, gdy przyniosłeś swoją dynię do domu, bezpieczną i zdrową (mamy nadzieję), nadszedł czas, aby zacząć ustawiać swoją stację rzeźbienia. Upewnij się, że masz wszystkie materiały potrzebne na to niechlujne popołudnie.

Potrzebne będą:

 • Zestaw do rzeźbienia w dyni LUB.
 • Nóż do odkostniania
 • Gumowe rękawiczki (opcjonalnie)
 • Pazur do rzeźbienia w dyniach (opcjonalnie)
 • Łyżka do lodów (opcjonalnie)
 • Coś do utrzymania czystości na stanowisku rzeźbienia w dyni (obrus, gazeta itp.)
 • Papier do naszkicowania swojego projektu
 • Długopis lub marker
 • Widelec
 • Piłeczka do melona lub mała łyżeczka
 • Taśma
 • Nóż ząbkowany lub użytkowy

Teraz nadszedł czas na część zabawną: rozbiórkę i rzeźbienie dyni, aby stworzyć swoje arcydzieło na Halloween.

Rzeźbienie dyni:

Krok 1: Tnij od dołu dyni, nie od góry.

Ten krok powinien być zakończony przez osobę dorosłą. Jeśli wyciąć pokrywę od dołu dyni, a nie na górze, będzie to zapobiegać boki od zapadania się zbyt szybko. Jeśli zdecydujesz się na cięcie od góry, wytnij pokrywę pod kątem. W ten sposób pokrywa nie wpadnie do środka dyni, gdy umieścisz ją z powrotem na górze. Użyj do tego celu noża do usuwania kości .

Tip: Aby uzyskać pomoc wizualną, jak rzeźbić, możesz obejrzeć ten film przez Good Housekeeping.

Krok 2: Wyciągnij cały miąższ.

Dzieci będą krzyczeć z obrzydzeniem na ten krok! Pozwól dzieciom sięgnąć do środka i wyciągnąć rękami "wnętrzności dyni". Będzie przy tym bałagan, więc upewnij się, że masz pod ręką ręczniki papierowe i nakrycie stołu. Jeśli Twoje dzieci nie lubią uczucia lepkiej dyni między palcami, możesz kupić specjalny pazur do patroszenia dyni lub użyć łyżki do lodów. Pamiętaj, aby odłożyć miąższ do miski na później.

Wskazówka: Rozrzedź wewnętrzną ścianę, gdzie będzie szła "twarz" Twojej dyni do około 1 ¼ cala grubości. Dzięki temu łatwiej będzie przebić skorupę, gdy zaczniesz rzeźbić. Twoje dzieci mogą wykonać ten krok za pomocą łyżki.

Krok 3: Zaplanuj swój projekt.

Będziesz chciał przygotować swoje arcydzieło zanim zaczniesz rzeźbić, aby uniknąć błędów. Najlepszym sposobem na to jest narysowanie projektu dyni w skali na kartce papieru i poproszenie dzieci, aby na zmianę rysowały cechy, które chcą, aby dynia miała. Następnie przyklej rysunek do dyni i za pomocą widelca lub ołówka zrób dziurki w liniach swojego projektu. To sprawi, że rzeźbienie projektu będzie o wiele łatwiejsze.

Tip: Potrzebujesz inspiracji? Sprawdź niektóre z tych darmowych szablonów do druku z Pumpkin Pile.

Krok 4: Zacznij rzeźbić.

Ten krok powinien być wykonany przez osobę dorosłą. Do tego kroku zalecamy użycie ząbkowanego noża lub noża x-acto. Najlepiej sprawdzają się czyste, pionowe plastry. Spróbuj najpierw wyciąć większe kawałki. Możesz wrócić i wyczyścić krawędzie, gdy już będziesz mieć ogólny projekt z głowy.

Jeśli dzieci chcą same wyrzeźbić dynię, zanim zaczną rzeźbić, narysuj kontury elementów. Następnie mogą użyć kulki do melona lub małej łyżeczki, aby wyciąć górną warstwę twardej dyni, aby odsłonić jasną twarz pod spodem.

Krok 5: Utrzymaj swoją dynię w świeżości.

Dodaj wazelinę na nacięte krawędzie swojej dyni, aby uszczelnić wilgoć. Jeśli zauważysz, że Twoja dynia nadal się kurczy kilka dni później, namocz ją twarzą do dołu w zimnej wodzie na maksymalnie osiem godzin, aby przywrócić ją do życia.

Krok 6: Zrób komin w swojej dyni, aby wypuścić dym.

Jeśli używasz świecy zasilanej bateriami, możesz pominąć ten krok.

Wyrzeźbiłeś swoją dynię, ale teraz musisz sprawić, by Twoje dzieło świeciło bezpiecznie. Jeśli zastosowałeś się do naszych instrukcji i wyciąłeś otwór w dyni od dołu, będziesz musiał zrobić małe nacięcie na górze dyni lub "komin", aby wypuścić dym.

I voila! Twoja dynia jest gotowa do wystawienia na ganku. Pamiętaj, aby przeprowadzić rodzinne głosowanie na najlepszą dynię.

Prażenie pestek dyni:

Co teraz zrobić z wszystkimi odłożonymi "wnętrznościami dyni"? Uprażyć je i oczywiście zjeść! Twoje dzieci będą uwielbiać tę słodką lub pikantną przekąskę przez kolejne dni.

Będziesz potrzebować:

 • Blacha do pieczenia
 • Oliwa z oliwek lub olej z awokado
 • Sól lub pożądana przyprawa do dyni (zobacz poniżej po inspirację!).

Instrukcje:

 1. Oddziel pestki dyni od miąższu, który nabrałeś z dyni.
 2. Dobrze opłucz pestki dyni wodą. Zalecamy moczenie nasion przez noc w wodzie o temperaturze pokojowej z odrobiną soli, ale tylko wtedy, gdy masz na to cierpliwość.
 3. Rozgrzej swój piekarnik do 375 stopni Fahrenheita.
 4. Osusz nasiona ręcznikiem i umieść je w misce. Wymieszaj z olejem, aby je obtoczyć, a następnie posyp wybraną przez siebie przyprawą!
  Możesz wybierać spośród soli, brązowego cukru, cynamonu i wielu innych! Odrobina cukru i kakao w proszku sprawia, że mieszanka jest czekoladowa, podczas gdy trochę cynamonu i gałki muszkatołowej doda ci przytulnych jesiennych wibracji.
 5. Rozłóż je na blasze do pieczenia i piecz nasiona przez 10 minut.
 6. Wyjmij nasiona i rozsyp je/mieszaj dookoła, a następnie włóż je z powrotem na kolejne pięć minut, aż lekko się zarumienią.
 7. ZACHWYĆ SIĘ!