Łatwe przygotowanie Kurczaka Parmigiana

image

Czy możecie uwierzyć, że to już znowu sezon back-to-school? Muszę w tajemnicy wyznać, że uwielbiam rutynę i porządek, który znów zapanuje w naszym domu, ale podczas posiłków może to czasem wyjść przez okno.

Bardzo się cieszę, że będę mogła korzystać z mojego frytownicy, aby skrócić czas gotowania, jak również z łatwych przepisów, które nie wymagają zbyt wiele czasu na przygotowanie. Dlatego też stworzyłam przepis, który z pewnością wyeliminuje wszelki stres, jeśli chodzi o kuchnię.

Mówisz, że nie masz frytkownicy? To z pewnością nie jest problem. Ten przepis można również upiec! Wystarczy sprawdzić uwagi dotyczące piekarnika na końcu tego postu.

Łatwe Air Fryer Kurczak Parmigiana

(Obsługuje 2-4 osoby)

You Will Need:

 • 2 piersi z kurczaka bez kości, bez skóry
 • 2 jajka
 • 1 szklanka przyprawionej bułki tartej
 • ½ szklanki mąki
 • ½ szklanki ugotowanego sosu pomidorowego lub sosu do pizzy
 • ½ szklanki pokrojonego w kostkę sera mozzarella
 • 1 łyżeczka soli
 • 1 łyżeczka pieprzu
 • 3 miseczki do pogłębiania
 • Papier pergaminowy

Air Fryer Wskazówki:

 1. Pokrój piersi z kurczaka wzdłuż, aby z jednej piersi stworzyć dwa cieńsze kotlety.
 2. Przygotuj swoją stację do smażenia, ubijając jajka, sól i pieprz w pierwszej misce, mąkę w drugiej misce i przyprawioną bułkę tartą w trzeciej misce.
 3. Obtocz piersi najpierw w mące, następnie w jajku, a na koniec w bułce tartej.
 4. Przygotuj frytownicę, wykładając ją papierem pergaminowym. Wytnij papier większy niż podstawa frytownicy, tak aby sięgał nieco po bokach, aby złapać wszelkie rozlane płyny.
 5. Umieść panierowane piersi z kurczaka w wyłożonym pergaminem koszu lub na tacy i skrop oliwą z oliwek.
 6. Piecz przez 20 minut w temperaturze 400F. Odwróć je w połowie pieczenia i nie zapomnij ponownie posmarować oliwą.
 7. Kiedy kurczak będzie chrupiący, wyjmij koszyk lub tacę i nałóż na każdy z nich 3 łyżki sosu. Rozdziel mozzarellę równomiernie, aby pokryć całego kurczaka. Zapiekaj przez kolejne 5 minut lub do momentu, aż ser się zezłoci. Pozostaw na kilka minut przed podaniem.

Wskazówki dotyczące piekarnika:

 1. Przygotuj kurczaka w taki sam sposób, jak w krokach 1-3 powyżej.
 2. Umieść je na blasze wyłożonej pergaminem, skrop oliwą z oliwek i piecz w rozgrzanym piekarniku (350F) przez 15 minut z jednej strony, a następnie 15 minut z drugiej.
 3. Wyjmij blachę i równomiernie rozprowadź sos pomidorowy i ser mozzarella na kotletach. Zapiekaj przez kolejne 7-10 minut lub do momentu, gdy ser zacznie się brązowić.