Migrena to coś więcej niż tylko ból głowy!

image

Stworzyłem ten post w ramach kampanii prowadzonej przez Teva Pharmaceuticals. Za udział otrzymałem kartę podarunkową American Express

Gdy wchodziliśmy w luty, miałem już zaplanowany cały harmonogram na ten miesiąc. Przyznaję, że byłem napompowany i gotowy, aby rozpocząć luty. Jednak życie się wydarzyło i okazało się, że mam już zaległości, a to dopiero trzeci dzień! Wyobraź sobie, że kładziesz się spać zadowolony z życia, twoje serce jest pełne i nie możesz się doczekać tego, co przyniesie następny dzień. Po nocy, którą uważałeś za dobrze przespaną, budzisz się z potwornym bólem głowy. Przyjaciele, zdarza mi się to co najmniej raz w miesiącu i nazywa się to niczym innym jak MIGRAINĄ! Ugh, na samą myśl o tym boli mnie głowa. Kiedy dopada mnie migrena, trwa ona od 12 do 24 godzin i zazwyczaj zostaję chora w łóżku. Nie mogę zapalić światła i nie mogę się tym przejmować, co jest trudne, ponieważ mam dzieci i męża w domu.

Jest tak wiele rzeczy, których mi brakuje, gdy dopada mnie migrena. Jedną z rzeczy, która najbardziej mi doskwiera, jest fakt, że tracę czas spędzony z dziećmi. Nie mogę odzyskać tego czasu i myślę, że może być im trudno zrozumieć, co dzieje się w głowie ich mamy. Wszystko, co mogę zrobić, to wyjaśnić, co się dzieje i dlaczego znikam na jakiś czas.

Oczywiście, może gdy będą starsze, zrozumieją, że migrena to coś więcej niż tylko ból głowy. Niektóre osoby cierpiące na migrenę często doświadczają wielu objawów, takich jak nudności, wymioty, a nawet nadwrażliwość na światło. Byłem zszokowany, gdy dowiedziałem się, że prawie 36 milionów Amerykanów cierpi na migreny i związane z nimi objawy. Około 18% amerykańskich kobiet i 6% amerykańskich mężczyzn cierpi na migreny, które mogą trwać od 4 do 72 godzin, a czasem dłużej.

Migreny wpłynęły na moje życie w negatywny sposób i według statystyk nie jestem sam. Z niecierpliwością czekam na dzień, w którym migrena przestanie wpływać na moje życie. Z niecierpliwością czekam na przebudzenie i nie bycie zaskoczonym przez coś, czego nie mogę kontrolować.

Dowiedz się więcej:

Aby dowiedzieć się więcej o migrenach, odwiedź MoreToMigraine.com. A kiedy już tam będziesz, zarejestruj się, aby otrzymać 10 bezpłatnych wskazówek dotyczących migreny, którymi specjalista od bólu głowy dr Susan Hutchinson dzieli się z pacjentami, a także inne pomocne informacje na temat lepszego radzenia sobie z migreną.

Pozostań w kontakcie:

Aby uzyskać najnowsze wiadomości, aktualizacje i dołączyć do rozmowy, polub More to Migraine na Facebooku!

Źródło: O migrenie https://www.moretomigraine.com/?talk-migraine