Niedziela samoopieki: Poradnik utrzymania pozytywnego nastawienia

image

Dla tego tygodnia niedziela samoopieki, współpracowaliśmy z Certified Life & Mindset Coach, Carcia Campbell, aby przejść przez jej 8-stopniowy przewodnik do utrzymania pozytywnego nastawienia przez wszystkie życiowe wzloty i upadki.

Carcia Campbell jest certyfikowanym trenerem mentalności, który wykorzystuje techniki neurolingwistycznego programowania, takie jak emocjonalna wolność, TIME i kliniczne techniki hipnoterapii podczas coachingu swoich klientów. Jej pasją jest pomaganie innym w usuwaniu przeszkód w ich życiu, które uniemożliwiają im osiągnięcie ich celów i pragnień. Carcia wierzy, że pewne nastawienia, takie jak poczucie utknięcia, zagubienia czy braku motywacji, mogą naprawdę pozbawić nas energii.

W tych bezprecedensowych czasach, wszyscy moglibyśmy użyć kilku rad, jak osiągnąć lepszy sposób myślenia. Oto osiem kroków:

KROK 1: Żyj w wdzięczności

Jak możemy to zrobić?

Carcia zaleca pisanie dziennika jako sposób na wyrażenie naszej wdzięczności. Wyznacz czas każdego dnia, aby zapisać to, za co jesteś wdzięczny, i spróbuj wymyślić dziesięć punktów dziennie, nie wkładając w to zbyt wiele myśli. Mogą być duże lub małe.

Uczyń dziennik swoim własnym i wyraź swoje uczucia w najlepszy sposób, jaki potrafisz. Napisz używając różnych kolorów, a może narysować kilka zdjęć, jeśli wolisz wyrażać się wizualnie.

KROK 2: Uznaj swoje uczucia

Jak to zrobić?

Jak tylko się obudzisz, zapisz, jak się czujesz w tym momencie (np.: wyczerpany, pełen energii, niespokojny itp.). Staraj się robić to codziennie, aby wykryć wszelkie wzorce w swoich uczuciach i ocenić, jak poprawić swoją codzienną rutynę. Co należy zmienić? Jakie granice możesz wyznaczyć w swoim życiu, aby zmienić lub utrzymać pewne wzorce?

KROK 3: Dotknij swoich uczuć

Wszyscy czasami nosimy w sobie negatywną energię, to po prostu część bycia człowiekiem. Pierwszym krokiem do lepszego samopoczucia jest uznanie naszych negatywnych emocji i pozwolenie, aby ta negatywna energia przepływała przez nasze ciało i z niego wychodziła.

Jak możemy to zrobić?

Carcia zaleca uczestnictwo w medytacjach skanowania ciała, jedną z nich jest Technika Emocjonalnej Wolności (EFT), która została również określona jako psychologiczna akupresura. EFT skupia się na energetycznych gorących punktach, aby przywrócić równowagę w energii twojego ciała.

Obejrzyj poniższy film Carcii, aby dowiedzieć się, jak wdrożyć EFT jako sposób na dotarcie do swoich uczuć.

KROK 4: Znajdź czas na aktywność umysłową i fizyczną

Dlaczego powinieneś zrobić czas dla swojego umysłu i ciała? Kiedy się ruszasz, negatywna energia płynie i przemieszcza się z Tobą, pozwalając Ci poczuć się lepiej.

Jak możemy to zrobić?

Praktykuj dowolne aktywności fizyczne, które działają dla Ciebie. Kilka przykładów to joga, medytacja, lub pójście na spacer w naturze.

KROK 5: Pomyśl o swoich wartościach

Jak możemy to zrobić?

Usiądź i poświęć trochę czasu na spisanie swoich wartości. Przykładem może być uczciwość, rodzina, przygoda, konsekwencja itp. Przyjrzyj się swoim wartościom i zadaj sobie pytanie, czy żyjesz zgodnie ze swoimi wartościami? Czy żyjesz z celem? Zastanów się, jakie zmiany możesz wprowadzić, aby żyć w zgodzie ze swoimi wartościami i celem.

KROK 6: Unikaj kontroli i strachu

Jak możemy to zrobić?

Kontrola to znak, że obawiasz się wyniku. Życie w strachu powoduje niską energię wibracyjną, która sprawia, że Twoje ciało działa w ciągłym stresie i trybie przetrwania. Naucz się ufać swojej intuicji i przyznaj, że nie zawsze możesz kontrolować wszystko wokół siebie.

KROK 7: Ustal granice

Granice dają znać twojemu nieświadomemu umysłowi, że jesteś wartościowy i cenny. Wielu z nas obniża swoje granice ze strachu przed tym, że nie będziemy się podobać innym, ale to może przynieść nam więcej szkody niż pożytku. Naucz się wyznaczać granice dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Jak możemy to zrobić?

Naucz się sztuki mówienia "nie". Najpierw zastanów się nad konsekwencjami braku mówienia "nie" i bądź świadomy tego, co się stanie, jeśli mówiąc "tak" nie będziesz wierny sobie. Jeśli powiedzenie "nie" jest dla Ciebie właściwą odpowiedzią, bądź stanowczy i nie przepraszaj. Odpowiadaj krótko i nie rozwodź się nad wymówkami.

KROK 8: Inwestuj w siebie

Nasze nieświadome umysły stale przyjmują informacje. Pomyśl o swoim nieświadomym umyśle jak o gąbce. Dlatego tak ważne jest inwestowanie w siebie za pomocą bogatych i znaczących treści, które twój umysł może wchłonąć i wykorzystać, aby pomóc ci poczuć się lepiej.

Jak możemy to zrobić?

Czytaj i oglądaj bogate treści. Na przykład oglądanie filmów dokumentalnych lub czytanie książek o sprawach, które cię interesują i które pomogą ci stać się bardziej świadomym, wnoszącym wkład członkiem społeczeństwa.

Carcia zaleca również poświęcenie czasu na wizualizację. Wizualizuj to, czego chcesz w swoim życiu i wypełnij swój umysł pozytywnymi obrazami i myślami. Pomoże Ci to zrozumieć, jak iść naprzód w kierunku życia, które sobie wyobrażasz.

Ostatni, ale nie najmniejszy jest wypełnić swój umysł z dobrocią. Staraj się unikać negatywnych myśli i energii, takich jak plotki czy zazdrość, a zamiast tego zrób miejsce na miłość, radość i wdzięczność.