4 wskazówki dla osób cierpiących na migrenę #MoreToMigraine

image

Stworzyłem ten post w ramach kampanii prowadzonej przez Teva Pharmaceuticals. Za udział w kampanii otrzymałem kartę podarunkową American Express.

Prawie 36 milionów Amerykanów cierpi na migreny, a jeśli jesteś jednym z nich, to wiesz, że migreny to nie tylko bóle głowy. Czasami ból głowy może być tak silny, że towarzyszą mu nudności i wymioty, a także nadwrażliwość na światło i dźwięk. Objawy te mogą być na tyle silne, że osoba cierpiąca na migrenę nie może pracować przez wiele godzin, a nawet dni. Czynniki wywołujące migrenę obejmują brak snu, zmiany pogody, stres, jasne światło, głośne dźwięki i kwestie dietetyczne. Nie wszystkich z nich można uniknąć, więc jeśli nagle cierpisz na migrenę lub jej początek, wypróbuj poniższe wskazówki, które pomogą złagodzić migrenę.

Prowadź dziennik migreny

Używaj małego dziennika do zapisywania codziennych czynności i migren. Wystarczy zanotować podstawowe czynności, pogodę w ciągu dnia, ilość snu poprzedniej nocy i to, co jadłeś w ciągu dnia. Następnie zapisz, czy i kiedy doświadczasz migreny. Robienie tego przez około 30 dni może pomóc dostrzec wzorce w migrenach. Widząc, jakie czynności najczęściej wywołują migrenę, można ich uniknąć lub lepiej przygotować się na migrenę, która może wystąpić.

Przestrzegaj wszystkich zaleceń lekarza

Jeśli lekarz zalecił plan leczenia migreny, należy przestrzegać całego planu, każdego dnia, dokładnie tak, jak zalecił lekarz. Zapewni to, że robisz wszystko prawidłowo, aby pomóc złagodzić ból migrenowy i częstotliwość występowania migreny.

Stwórz "zestaw" na migrenę

Aby przygotować się na nagły atak migreny, stwórz awaryjny zestaw migrenowy. W zestawie powinny znaleźć się okulary przeciwsłoneczne, które pomogą w przypadku nadwrażliwości na światło, plastikowe torebki na wymioty, miętówki na wypadek wymiotów, woda, która pomoże w odwodnieniu i małe przekąski, które pomogą, jeśli nie miałeś okazji zjeść.

Alerty motywacyjne

Jeśli masz komputer lub smartfon, możesz ustawić alerty, które wyskakują jak SMS-y. Cierpienie na migrenę może ograniczyć to, co jesteś w stanie osiągnąć i może sprawić, że poczujesz, że nie jesteś najlepszą mamą, przyjaciółką lub żoną, jaką możesz być. Migreny mogą poważnie ograniczyć rzeczy, które jesteś w stanie robić i radzić sobie każdego dnia, i to nie tylko z powodu bólu głowy. Nudności, wymioty, wrażliwość na światło i dźwięk oraz złe samopoczucie mogą wpływać na Twój dzień i utrudniać funkcjonowanie. Ustaw alerty w telefonie lub komputerze, które przypomną Ci o tym, że każdy dzień jest inny. Rób, co możesz. Pamiętaj, że dajesz z siebie wszystko i nie jesteś leniwy. Nie pozwól, by ból migrenowy sprawił, że stracisz pewność siebie lub świadomość tego, jak bardzo jesteś kochany.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat radzenia sobie z bólem migrenowym, sprawdź MoreToMigraine na Facebooku lub odwiedź MoreToMigraine.com, kampanię firmy Teva Pharmaceuticals, która pomaga rzucić światło na powagę migreny i pomóc osobom cierpiącym w znalezieniu ulgi.