Budżet? 5 prostych sposobów, by ćwiczyć za mniej

image

Ćwiczenie i zdobywanie kondycji nie zawsze jest tanie, ale mamy kilka prostych wskazówek, które sprawią, że będzie to łatwiejsze dla Twojego portfela. Skup się na swoich celach i mniej martw się o swoje finanse dzięki tym akcesoriom fitness i zaleceniom treningowym - wszystko w ramach budżetu. Na co więc czekasz? Bądźmy fit!

Taśmy do ćwiczeń

Istnieją dwa rodzaje taśm do ćwiczeń: długie i krótkie. Krótsze są często używane do ćwiczeń dolnej części ciała i niektórych górnych, podczas gdy dłuższe są dobre do ćwiczeń całego ciała. Są one świetną przenośną opcją w miejsce ciężarków. Ustalić, który z nich będzie działać najlepiej dla swoich potrzeb i iść na to.

Timer treningowy

Timer treningowy jest przydatny w treningu obwodowym, takim jak HIIT czy Tabata. Nie musisz nawet kupować jednego z nich - jeśli masz miejsce w telefonie, możesz pobrać aplikację i stworzyć własne timery dostosowane do dowolnego treningu, który wybierzesz. Jeśli nie masz miejsca w telefonie na inną aplikację, możesz również uzyskać dostęp do wielu timerów online.

Skakanie na linie

Skakanie po linie jest często dyskontowane jako ćwiczenie dla dzieci w czasie zabawy, ale jest to niezwykle wydajny trening cardio, a sama lina zajmuje bardzo mało miejsca. Liny do skakania są również tanie i łatwe do znalezienia w sklepach i online, co czyni je idealnym kawałkiem budżetu sprzętu fitness.

Mata do ćwiczeń

Wiele ćwiczeń w domu nie wymaga maty, ale jeśli robisz jogę, pilates, i niektóre formy HIIT, możesz potrzebować jednego. Jeśli treningi, które wykonujesz wymagają leżenia lub klęczenia na podłodze, możesz rozważyć matę do ćwiczeń, aby chronić swoje stawy.

Fitness Journal

Jeśli uwielbiasz utrzymywać motywację poprzez śledzenie swoich postępów, fitness journale to świetny sposób na udokumentowanie swojej podróży. Po rozpoczęciu ćwiczeń, będziesz chciał mieć rekord, aby spojrzeć wstecz na odniesienia. Możesz śledzić jakie ćwiczenia wykonujesz przez jaki czas, a nawet dołączyć zdjęcia swoich postępów, jeśli chcesz.

 1. Zajęcia próbne i wydarzenia
  Jeśli jesteś osobą, która lubi się obijać i próbować różnych rodzajów aktywności, aby utrzymać zainteresowanie i motywację, sprawdź Facebook lub Eventbrite dla różnych darmowych zajęć. Studia i siłownie często oferują zajęcia próbne, aby potencjalni klienci mogli wypróbować ich usługi przed zapisaniem się, więc możesz znaleźć wszelkiego rodzaju oferty zajęć zarówno online, jak i osobiście. Bezpieczeństwo przede wszystkim: każdy może stworzyć wydarzenie w sieci, więc upewnij się, że zrobisz badania i upewnisz się, że jest to bezpieczne przed pójściem.
 2. Treningi na YouTube
  Jeśli jesteś osobą, która może pozostać zmotywowana i poruszać się na własną rękę, nie musisz zapisywać się na zajęcia w ogóle! YouTube ma tysiące darmowych, pełnych treningów filmów od certyfikowanych instruktorów, które możesz śledzić, więc po prostu wybierz jeden! Oto kilka naszych ulubionych instruktorów fitness z YouTube, które pomogą Ci zacząć:
 • Joga z Adrienne jest jedną z najbardziej popularnych joginek na YouTube, z licznymi przepływami jogi i playlistami do naśladowania. Jej filmy są podzielone na playlisty od poniżej 10 minut, do 20-30 minut lub więcej, w zależności od tego, co odpowiada Twoim potrzebom.
 • Blogilates to świetny trening dla tych, którzy chcą się wzmocnić i wprowadzić trochę ruchu do swojego codziennego życia, z dużą ilością darmowych tygodniowych i miesięcznych planów treningowych. Radosna osobowość Cassey Ho i motywujące słowa pomogą każdemu przejść przez jeden z jej treningów.
 • Chloe Ting zyskała ogromną popularność nad pandemią, i nie bez powodu. Ma jasne, łatwe do naśladowania procedury w swoich filmach, które wymagają niewiele lub żadnego sprzętu. Jej zwolennicy widzieli niesamowite wyniki, a jej treningi są świetne dla każdego, kto chce zbudować chude mięśnie.

 

 • Lokalne zajęcia

Sprawdź Facebook Marketplace i Craigslist dla lokalnych klas ćwiczeń oferowanych przez nowych nauczycieli, którzy dopiero zaczynają lub nauczycieli studentów próbujących zdobyć więcej doświadczenia. Zajęcia te są często prowadzone przez certyfikowanych instruktorów lub nadzorowane przez jednego, ale oferowane są po niższych, obniżonych cenach. Jak zawsze, upewnij się, że wykonujesz swoją należytą staranność przed uczęszczaniem na zajęcia znalezione w Internecie.

 • Aplikacje treningowe
  Istnieje tak wiele aplikacji treningowych do wyboru, zarówno płatnych, jak i darmowych. Sztuką jest jednak konsekwencja, więc wybierz aplikację z ćwiczeniami, które Cię interesują i motywują. Zwróć też uwagę na takie rzeczy jak codzienne możliwości powiadamiania, ilość darmowych treningów i reklamy - jeśli te cię denerwują, to na pewno nie chcesz, by przerywały twój 10-minutowy, uspokajający przepływ jogi!
 • Tania siłownia
  Siłownie bez fraszek wyskakują coraz częściej w tych dniach, więc jest ich mnóstwo do wyboru. Te siłownie mogą mieć członkostwa w zakresie od 10-30 dolarów miesięcznie. Twój lokalny YMCA jest również warto sprawdzić na plany zniżki.

Rozpoczęcie podróży fitness nie musi być drogie. Z tych tanich wskazówek, można pracować w kierunku swoich celów i pobyt w budżecie. Najważniejszą częścią jest znalezienie czegoś, co lubisz robić i pozostanie konsekwentnym.