Maseczka do twarzy z płatków owsianych - jak przygotować?

image

Samoopieka jest zawsze ważna, zwłaszcza w tych czasach wysokiego stresu i niepewności - a jaki jest lepszy sposób na to niż domowa maseczka do twarzy DIY? Połączyliśmy się z profesjonalistką w dziedzinie pielęgnacji skóry i właścicielką The FIX with MC, Marią Cristiną Bruno, aby poznać jej ulubioną maseczkę DIY, wykorzystującą składniki, które możesz znaleźć w swojej kuchni. Przygotuj się na relaks, rozpieszczaj się i poświęć trochę zasłużonego czasu na pielęgnację siebie.

DIY Maseczka z płatków owsianych przywracająca blask

Dla prostego, domowego przepisu, który jest bezpieczny dla wszystkich grup wiekowych i rodzajów skóry, Bruno poleca maseczkę "Oatmeal Glow Getter". Możesz ją wypróbować na sobie lub swoich pociechach, aby odtworzyć dzień spa w domu.

Najlepsze w tym przepisie jest to, że można go stworzyć z trzech prostych składników, które być może masz już w swojej kuchni.

Składniki:

  • ¼ filiżanki ugotowanych płatków owsianych
  • 1 łyżka stołowa zwykłego jogurtu - dodaj więcej w razie potrzeby (można użyć jogurtu greckiego lub zwykłego, ale nie aromatyzowanego)
  • 1 łyżka miodu

Instrukcje:

Wymieszaj ze sobą wszystkie składniki. Umyj dokładnie ręce i oczyść twarz przed zastosowaniem. Nałóż na czystą, suchą twarz i pozwól masce działać swoją magię. Pozostawić mieszaninę na 10-15 minut i spłukać chłodną wodą.

Korzyści dla skóry:

Ta maska oferuje różne korzyści dla skóry. Płatki owsiane zapewniają efekt kojący, podczas gdy kwas mlekowy w jogurcie delikatnie złuszcza skórę. Dodatkowo, antyoksydanty, właściwości antyseptyczne i antybakteryjne zawarte w miodzie pomogą zwalczyć trądzik, oczyszczając pory z tłustych zanieczyszczeń, jednocześnie utrzymując pory nawilżone i zwarte, aby cera była bardziej przejrzysta.

Korzyści dla dobrego samopoczucia:

Oznaki stresu często pojawiają się na naszej skórze, co można złagodzić stosując konsekwentną pielęgnację skóry. Oprócz poprawy samopoczucia skóry, poświęcenie określonej pory dnia na rytuały pielęgnacyjne jest ważne dla promowania zdrowia emocjonalnego i psychicznego.

"Rytuały pielęgnacyjne są niezwykle ważne, ponieważ pozwalają nam zatrzymać się w tym całym hałasie, który dzieje się w naszym świecie i w naszym życiu. Kiedy doświadczasz całego tego zewnętrznego stresu i wewnętrznego niepokoju, zatrzymanie się w celu wykonania tych rytuałów samoopieki może faktycznie uspokoić twój system nerwowy" - mówi Bruno.

Jako zajęta bizneswoman i mama, Bruno ma tendencję do wykonywania swoich rytuałów samoopieki w nocy, po położeniu córki do łóżka, więc nie musi się martwić o rozproszenie uwagi, hałas lub spieszyć się do innego zadania.

"Rano nasze umysły mogą być zajęte wszystkimi rzeczami, które musimy zrobić w ciągu dnia, więc uważam, że tuż przed snem jest relaksujący sposób, aby zakończyć dzień", mówi Bruno.

Zachęcamy Was do poświęcenia czasu na praktykowanie własnych rytuałów dbania o siebie, jakiekolwiek by one nie były. Życzymy Wam wspaniałego tygodnia!