Czy planowanie posiłków może zaoszczędzić Ci pieniędzy? Tak! I oto jak

image

Wiemy, że zakupy spożywcze mogą być drogie, a gotowanie wyczerpujące, ale zaufaj nam, kiedy mówimy, że planowanie posiłków pomoże Ci utrzymać budżet i wyeliminować zgadywanie w kuchni. Więc, co to jest planowanie posiłków? Planowanie posiłków to zasadniczo planowanie posiłków na tydzień i kupowanie artykułów spożywczych wokół tych posiłków. Jeśli jesteś nowy w świecie planowania posiłków, oto kilka świetnych wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

Jak planowanie posiłków pozwala zaoszczędzić pieniądze

  • Unikanie marnowania jedzenia. Dzięki planowaniu posiłków kupujesz tylko to, czego potrzebujesz do tych posiłków i zużywasz wszystko przed kolejną wyprawą po zakupy.
  • Utrzymuje cię w skupieniu w sklepie spożywczym. Z planem w ręku, jesteś mniej prawdopodobne, aby być kuszony, aby dokonać zakupów pod wpływem impulsu.
  • Mniej posiłków i przekąsek na wynos. Kiedy nie stresujesz się tym, co ugotować i masz wszystkie potrzebne składniki w zasięgu ręki, rzadziej zamawiasz na wynos.
  • Mniej zakupów spożywczych. Trzymając się planu i wyznaczonego dnia na zakupy, ograniczasz swoje wycieczki po sklepach i jesteś mniej skłonny do kupowania dodatkowych rzeczy, których nie potrzebujesz.

Jak zaplanować posiłek, krok po kroku

Krok 1: Zrób główną listę przepisów

Czy to notatnik z własnymi przepisami, tablica na Pintereście, czy nawet kilka przepisów z tego bloga, przygotuj się na sukces z zapasem przepisów do wykorzystania z tygodnia na tydzień. Lista ta może obejmować posiłki, szybkie pomysły na lunch i pomysły na przekąski, a Ty możesz dodawać do niej za każdym razem, gdy spróbujesz czegoś, co Ci się spodoba.

Krok 2: Zacznij od lodówki i spiżarni

Kiedy jesteś gotowy do planowania na tydzień, zobacz jakie składniki masz w lodówce, zamrażarce i spiżarni. Na tym etapie wypisz posiłki, które zawierają składniki, które już masz. Możesz nie mieć wszystkiego, czego potrzebujesz, aby zrobić cały przepis, ale to jest, gdzie strategiczne zakupy spożywcze przychodzi w.

Krok 3: Sprawdź tygodniowe wyprzedaże używając Flipp

Aby wypełnić luki w swoim planie posiłków, zalecamy sprawdzenie, co jest na wyprzedaży w danym tygodniu i zaplanowanie posiłków wokół tych wyprzedaży. Na przykład, jeśli pierś z kurczaka jest na wyprzedaży w tym tygodniu, rozważ włączenie jej do swojego planu posiłków. Darmowa aplikacja Flipp ułatwia przeglądanie ofert ze sklepów w Twojej okolicy. Możesz również wyszukiwać konkretne składniki i szybko porównywać ceny w różnych sklepach.

Krok 4: Napisz listę posiłków, które chcesz przygotować na cały tydzień

Teraz, gdy już wiesz co masz i co jest w sprzedaży, czas napisać swój plan posiłków. Oto szablon tygodniowego planowania posił ków, który możesz wydrukować i wykorzystać! Skup się na jednym głównym posiłku na każdy dzień - dla wielu jest to kolacja. Nie musisz koniecznie ustalać posiłku na konkretny dzień tygodnia, po prostu upewnij się, że masz wystarczająco dużo posiłków, aby przetrwać do następnego sklepu spożywczego.

Jeśli nadal nie wiesz, co zrobić, zainspiruj się swoją główną listą przepisów. Następnie stwórz listę zakupów zawierającą wszystko, czego potrzebujesz oraz dodatkowe składniki na przekąski i mniejsze szybkie posiłki, takie jak lunche.

Wskazówka Flipp: Jeśli chcesz większej elastyczności, dodaj dodatkowy posiłek do swojego planu, aby dać sobie więcej możliwości wyboru, gdy będziesz decydować, co zrobić każdego dnia.

Krok 5: Rób zakupy z listą w ręku

Łatwo ulec wpływowi, by kupić więcej rzeczy w sklepie spożywczym, ale jeśli będziesz robić zakupy z listą w ręku, będziesz bardziej skłonny trzymać się swojego planu. Zrób listę, która działa dla Ciebie, czy to na papierze, aplikacji do notatek w telefonie, lub na aplikacji Flipp.

Planowanie posiłków nie musi być trudne ani drogie. Postaw sobie wyzwanie i stwórz ten oszczędzający pieniądze nawyk, który sprawi, że będziesz na bieżąco. Aby znaleźć niedrogie składniki, które możesz włączyć do swojego planu posiłków, sprawdź darmową aplikację Flipp, dzięki której będziesz zawsze na bieżąco z najnowszymi ofertami.