Ulepsz swoją konfigurację WFH ft. Porady od Dr. Eyforda

image

Ponieważ nie wiemy, kiedy wrócimy do biura... ani czy w ogóle wrócimy (czy praca zdalna stanie się nową normą?), może nadszedł czas, aby zmodernizować swoje domowe biuro.

Dzielimy się naszymi pięcioma najlepszymi ulepszeniami biurowymi dla optymalnego komfortu i wydajności. Zamieściliśmy również ergonomiczne wskazówki i zalecenia od naszego ulubionego chiropraktyka, dr Jonasa Eyforda (prezesa i założyciela Recharge Wellness), aby upewnić się, że będziesz się ruszać w ciągu dnia pracy.

Przygotuj się na sukces w pracy z domu

Dodatkowy monitor

Dla tych z nas, którzy są przyzwyczajeni do pracy z dodatkowym ekranem, powrót do niego może być niezwykle trudny i mieć szkodliwy wpływ na naszą produktywność. Jeśli nie masz jeszcze dodatkowego monitora w domu i masz na niego miejsce, może to być warty uwagi zakup. Drugi ekran może zmienić życie dla efektywności, zwłaszcza jeśli stale pracujesz z kilku zakładek jednocześnie. komputerowe.

Ergonomiczna klawiatura/podstawka pod laptopa

Brakuje Ci ergonomicznego ustawienia w pracy? Czy Twój kark i plecy zaczynają odczuwać skutki jego braku? Sprawdź ergonomiczne materiały biurowe dostępne z takich sklepów jak Staples, Best Buy i innych.

Biurko, stół, biurko stojące

To z pewnością nie jest opcja dla każdego, ale jeśli szukasz odpowiedniego biurka/stojącego biurka w domu i masz na to miejsce, sprawdź kategorię Biuro, aby znaleźć biurko, które pasuje do Twoich potrzeb. Posiadanie dedykowanego miejsca do pracy w ciągu dnia może pomóc lepiej oddzielić życie zawodowe od domowego. Ponadto, może to pomóc zapobiec poślizgowi w drzemce w południe, jeśli nie pracujesz już z kanapy lub łóżka.

Wygodna mysz

Obecnie większość laptopów jest wyposażona w gładzik, ale dodanie myszy może mieć ogromny wpływ na zdrowie nadgarstków - zwłaszcza jeśli wybierzesz ergonomiczną trasę. Znajdziesz wiele wspaniałych ofert, które możesz przejrzeć tutaj.

Słuchawki z redukcją szumów

Ten ostatni jest kluczowy, jeśli mieszkasz w głośnym domu i trudno jest się skupić. Słuchawki z redukcją szumów zablokują cały ten hałas w tle, więc nie będziesz ciągle przerywany lub rozpraszany przez cały dzień. Szukaj słuchawek z redukcją szumów, aby znaleźć najlepsze oferty w swoich ulubionych sklepach.

Dbaj o swoje zdrowie psychiczne

Jako dodatkowy bonus, uwzględniliśmy również przedmioty, które będą korzystne dla Twojego zdrowia psychicznego. Te przedmioty pomogą poprawić Twój nastrój i złagodzić stres podczas pracy w domu.

Lampa biurkowa Soft/Happy Light

Przenieś promienie słoneczne do domu dzięki Happy Light. Lampy te są zalecane, aby pomóc w poprawieniu nastroju podczas zmian sezonowych, a także aby zwiększyć poziom energii w ciągu dnia. 

Mata do jogi lub wałek piankowy

Bardzo ważne jest, abyś wstawał i rozciągał się w ciągu dnia i nie pozostawał w jednym miejscu. Pomoże Ci to odzyskać energię i skupić się pomiędzy zadaniami lub spotkaniami. Zalecamy, aby mieć w pobliżu matę do jogi lub wałek piankowy, który będzie przypominał o tym, że należy się ruszać w ciągu dnia pracy. Jednym ze sposobów, aby zawsze pamiętać o ruchu, jest ustawienie przypomnienia w kalendarzu na każde 20 minut.

Roślina na biurko, która poprawi twój nastrój

Mówi się, że rośliny rosnące w pomieszczeniach poprawiają nastrój, łagodzą stres/niepokój i wydłużają czas koncentracji uwagi. Ponadto, są one całkiem zabawne, aby spojrzeć na i dbać o. Pomyśl o zabawnej nazwie dla swojego roślinnego dziecka i obserwuj jak rośnie!

Dyfuzor z olejkami eterycznymi

Podłącz dyfuzor w biurku i wziąć w pocieszające i stres łagodzące zapachy olejków eterycznych przez cały dzień. Z wielu ludzi jest wrażliwy na zapach, to może być biurko funkcja można tylko wykorzystać podczas pracy w domu. Wykorzystaj więc ten czas i ciesz się nim!

Porady ergonomiczne od dr Jonasa Eyforda

Ostatni, ale na pewno nie najmniej, chcielibyśmy podzielić się z wami niektóre z niesamowitych wskazówek dowiedzieliśmy się od dr Jonas Eyford. Oto kilka wskazówek/rekomendacji, które najbardziej nam się podobają:

How Important is Posture?

Zamiast skupiać się na swojej postawie, zróżnicuj swoje ruchy w ciągu dnia! Niezależnie od tego, czy siedzisz, czy stoisz, nie pozwól, by Twoje ciało pozostawało w tej samej pozycji przez zbyt długi czas. Znajdź trzy różne pozycje, które możesz zmieniać w ciągu dnia, aby utrzymać ciało w ruchu.

Jak lepiej siedzieć, stać i poruszać się

Podparcie jest kluczowe. Nie wszyscy mamy w domu biuro lub odpowiednie miejsce do pracy, co zmusza nas do pracy z kanapy lub nawet łóżka. Jeśli jednak wolisz pracować w tym miejscu, nie czuj się winny! Po prostu upewnij się, że odpowiednio podpierasz swoje ciało, aby uniknąć jakichkolwiek szkód lub długotrwałych skutków. Dr Eyford zaleca zasadę trzech poduszek, aby wspierać kręgosłup, szyję i ramiona. Zobacz poniższy obrazek dla odniesienia:

Jak uwolnić zbudowane napięcie

Dr Eyford zaleca również poświęcenie czasu w ciągu dnia na uwolnienie nagromadzonego napięcia. Najlepsza część o tym jest możesz zrobić to sam z przedmiotów, które możesz już mieć wokół domu.

Do tej techniki użyj rolki po ręczniku papierowym i połóż ją w połowie pleców, leżąc. Rozluźnij nogi po obu stronach i rozłóż ręce, aby poczuć korzyści płynące z tego rozciągania.

Dodatkowo, technika piłki tenisowej jest kolejnym świetnym samoleczeniem dla wypracowania pewnych mięśni i punktów napięcia. Znajdź dowolny ciasny punkt napięcia i skieruj się do ściany lub drzwi. Po znalezieniu się na miejscu, albo tocz piłkę wokół, aby wymasować te obszary, lub przypnij piłkę w miejscu i rozciągnij szyję.

Optymalizacja mózgu i ciała

Dobrą praktyką produktywności jest tzw. technika Pomodoro. Polega ona na ustawieniu timera na około 40 minut skupienia, z 20 minutowymi przerwami pomiędzy nimi. Podczas tych przerw nie próżnuj! Staraj się wykorzystywać przerwy na ćwiczenia, odpoczynek dla oczu lub uzupełnianie zapasów socjalnych i odżywczych.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat tego, jak pracować w domu bardziej efektywnie, gorąco polecamy ten DARMOWY kurs Ergonomii Biura Domowego prowadzony przez dr Jonasa Eyforda. Program kursu obejmuje głębsze, ale do punktu nurkowania w następujących tematów:

  • Jak ważna jest dobra postawa?
  • Jak lepiej siedzieć, stać i poruszać się
  • Optymalizacja Twojego mózgu i ciała

Jakie wskazówki i sztuczki są dla Ciebie pomocne podczas pracy w domu? Chętnie się z Tobą skontaktujemy.