8 produktów, które pomogą Ci śledzić swoje cele fitness

image

Niezależnie od tego, czy już rozpocząłeś swoją podróż fitness, czy jesteś obecnie w fazie badań, dzielimy się kilkoma produktami, które pomogą Ci pozostać na torze.

1. Butelka na wodę

Prawdą jest, że większość z nas nie pije wystarczająco dużo wody. Zalecana dzienna ilość wody różni się w zależności od osoby, ale ogólne zalecenie The U.S. National Academies to około 11,5 filiżanek (2,7 litra) dziennie dla kobiet i 15,5 filiżanek (3,7 litra) dziennie dla mężczyzn.

Eksperci zalecają konsekwentne popijanie wody przez cały dzień. Posiadanie butelki z wodą przy sobie przez cały czas ułatwi Ci śledzenie ilości wypijanej wody i sprawi, że będziesz bardziej skłonny do picia w ciągu dnia.

2. Dziennik

Czy pamiętasz, co jadłeś na lunch w ostatnią środę? Jeśli nie, nie przejmuj się. Te rzeczy są łatwe do zapomnienia. Jeśli jedzenie zdrowsze jest jednym z twoich celów, świetną wskazówką jest rejestrowanie swojego jedzenia. Wielu z nas myśli, że odżywia się zdrowo, podczas gdy w rzeczywistości łatwo jest nadmiernie spożywać pokarmy, które odciągają nas od naszych celów.

Niezależnie od tego, czy chcesz używać dziennika do planowania posiłków z wyprzedzeniem, czy po prostu zapisywać, co jesz w ciągu dnia, pomoże Ci to zachować odpowiedzialność. 

3. Mata do ćwiczeń

Ćwiczenia są świetne dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Niezależnie od preferowanej formy ćwiczeń, mata do ćwiczeń jest uniwersalnym sprzętem, który może być używany do jogi, HIIT, pilatesu, ćwiczeń na podłodze i innych. Mata daje ci wyznaczone miejsce do ukończenia rutyny ćwiczeń, co pomoże ci utrzymać tempo. Aby poznać inne elementy wyposażenia fitness, które wzmocnią Twój reżim ćwiczeń, przeczytaj Podstawowe wyposażenie fitness do ćwiczeń w domu.

4. Pojemniki do przygotowywania posiłków

Chcesz wyrobić w sobie nawyk przygotowywania posiłków? Przygotowane wcześniej, domowe posiłki nie tylko pomogą Ci jeść zdrowiej, ale także zaoszczędzą Ci pieniądze. Będziesz musiał zaopatrzyć się w pojemniki na żywność o różnych rozmiarach, aby porcjować swoje posiłki, sosy do sałatek, sosy itp. 

5. Waga kuchenna

Kluczem do osiągnięcia zdrowej diety jest jedzenie wszystkich rodzajów żywności z umiarem, a kontrolowanie swoich porcji jest skutecznym sposobem na uniknięcie przejadania się. Dla tych, którzy chcą precyzyjnych pomiarów ich żywności, waga kuchenna może być poręcznym narzędziem. Sprawdź wielkość porcji na etykiecie żywieniowej danego produktu i podejmij świadomą decyzję o liczbie porcji, które zamierzasz zjeść, używając wagi do ważenia porcji.

6. Miarka i łyżeczki

Aby szybko i łatwo kontrolować swoje porcje jedzenia, niezbędne są miarki i łyżki. Nie wszystkie przybory kuchenne są wykonane tak samo, więc jedna łyżka kuchenna nie jest taka sama jak jedna miarka. Aby prowadzić dokładny dziennik tego, co jesz, jeśli jest to część Twojej strategii, upewnij się, że używasz kubków i łyżek z miarką.

7. Blender

Jedną z wielkich radości z rozpoczęcia podróży zdrowotnej jest uzyskanie kreatywności w kuchni. Jeśli planujesz jeść więcej domowych posiłków, powinieneś mieć blender. Weź swoje domowe posiłki na nowy poziom, przygotowując własne smoothies, zupy i sosy. Będziesz mieć pełną kontrolę nad tym, jakie składniki wkładasz do swojego organizmu, a przy okazji zaoszczędzisz pieniądze.

8. Shaker Cup

Zakochanie się w koktajlach białkowych i odżywczych? Jeśli nie chcesz brudzić swojego blendera dla zwykłego koktajlu, ale też nie chcesz, aby w każdym łyku znajdowały się grudki proszku, polecamy kubek do shakera. Kubek do shakera pomaga wymieszać białko w proszku z wybranym płynem. Posiada on pokrywkę i trzepaczkę w kształcie kuli, która pomoże Ci bez trudu wymieszać dawkę składników odżywczych.

Mamy nadzieję, że te poręczne i niedrogie narzędzia pomogą Ci osiągnąć cele związane ze zdrowiem i kondycją. Jeśli masz jakieś inne zalecenia dotyczące pomocnych narzędzi lub wskazówek, podziel się nimi w komentarzach poniżej!