Przewodnik po jesiennym odświeżaniu domu - 10 rzeczy do przygotowania przed nadejściem zimy

image

Liście opadają i robi się chłodno - jesień oficjalnie nadeszła! A wraz z nią pojawia się pokaźna lista rzeczy do zrobienia w ramach przygotowań do zimy. Wykorzystaj ten przejściowy okres, aby przygotować swój dom na to, co ma nadejść. Oto 10 pomysłów na odświeżenie domu, które możesz zrealizować przed nadejściem zimy.

10. Rozjaśnij nastrój za pomocą oświetlenia

Gdy dni stają się coraz krótsze, nadszedł czas na zmianę oświetlenia, a jeśli chcesz stworzyć domową atmosferę, nie polegaj wyłącznie na górnych oprawach oświetleniowych. Wybierz mieszankę lamp kloszowych, umieszczonych na różnych poziomach. Na przykład umieść lampę podłogową obok sofy, aby stworzyć wygodny kącik do czytania, lub lampę biurkową w miejscu pracy, aby rozproszyć zimowe smutki. Możesz również zapalić świece, aby wzmocnić czynnik przytulności.

9. Zwalczaj kurz

Najlepsze pory roku na sprzątanie domu? Wiosna i jesień! Zmierz się z wszystkimi zadaniami, zanim zrobi się zbyt zimno. Zgrabiaj i zbieraj luźne liście z podwórka i głęboko czyść swoje pomieszczenia wewnętrzne, aby Twój dom był bardziej komfortowy na zimę. Jeśli potrzebujesz worków na odpady z podwórka lub innych materiałów do czyszczenia jesienią, pamiętaj, aby sprawdzić bezpłatną aplikację Flipp, aby uzyskać najlepsze oszczędności.

8. Przeorganizuj swoją garderobę

Uprość swoje życie, organizując swoją szafę i szuflady, i umieszczając swoje jesienne i zimowe kawałki z przodu i w centrum. Jeśli masz małą szafę, rozważ przechowywanie letnich rzeczy w pojemnikach z pokrywami, które mogą być umieszczone pod łóżkiem lub w pomieszczeniu do przechowywania. Pamiętaj, aby umyć swoje płaszcze i swetry, aby mieć je pod ręką i gotowe do użycia też!

7. Zmień swoją pościel

Tak jak twoja garderoba, twoja pościel musi być zmieniona na sezon. Zamień chłodzące prześcieradła i kołdrę na cieplejsze kołdry i warstwy przytulnych koców.

6. Wyczyść spiżarnię

Puszki i paczki z żywnością mogą się łatwo zgubić, odsunąć i zapomnieć w spiżarni. Poświęć ten czas na inwentaryzację wszystkich przedmiotów w spiżarni, sprawdź daty ważności i zorganizuj wszystko, aby uniknąć marnowania żywności. Dla niektórych inspiracji organizacyjnych, sprawdź 6 Pantry Organization Tips on a Budget.

5. Sprawdź swój system grzewczy

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zaplanuj coroczny przegląd systemów grzewczych w swoim domu z profesjonalistą. Najlepiej zrobić to przed nadejściem zimnej pogody, aby uniknąć jakichkolwiek napraw w ostatniej chwili.

4. Odwróć wentylatory sufitowe

Jeśli twój wentylator sufitowy ma przełącznik odwrotny, oto dlaczego: uruchomienie łopatek zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby stworzyć podmuch i cyrkulację ciepłego powietrza wokół pokoju. Ta metoda pozwoli Ci również zmniejszyć termostat o 1-2 stopnie, aby pomóc Ci zaoszczędzić energię, co z kolei pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.

3. Uszczelnij nieszczelności

Celem jest utrzymanie ciepłego powietrza w środku i zimnego na zewnątrz. Upewnij się, że uszczelnienie i paski pogodowe wokół okien i drzwi są stosowane prawidłowo, aby zapobiec wyciekom. Jeśli musisz ponownie uszczelnić niektóre obszary, ten projekt jest łatwy do zrobienia - i zaufaj nam, uszczelnienie przecieków opłaci się w oszczędności energii.

2. Wyczyść rynny

Zatkane rynny mogą powodować uszkodzenia i kosztować Cię na dłuższą metę. Utrzymuj się z właściwej konserwacji przez oczyszczanie tych jesiennych liści i gałązek, a następnie spłukać wszystko wodą za pomocą węża ogrodowego z silnym rozpylaczem.

1. Przykryj swoje meble tarasowe

Jeśli mieszkasz w regionie, w którym nie będziesz używał swoich mebli tarasowych na zewnątrz w sezonie, pamiętaj, aby odpowiednio je przykryć, aby zapobiec uszkodzeniom. Dopasowana osłona meblowa dla każdego mebla zrobi sztuczkę.

Jesień to najlepszy czas, aby przygotować swój dom do zimy. Dzięki tym czynnościom możesz czuć się zorganizowany i przygotowany na nadchodzący sezon. Czy coś nam umknęło? Daj nam znać w komentarzach!