Poradnik kupna grilla BBQ: Porównaj węgiel drzewny, pellet, gaz i elektryczność

image

Sezon na gotowanie i grillowanie już nadszedł! Prawdopodobnie zauważyłeś, że sprzedawcy mają wyprzedaże na wszystkie rodzaje grilli, więc teraz masz szansę na modernizację BBQ. Może być trudno zdecydować, który grill jest dla Ciebie, dlatego stworzyliśmy ten przewodnik, który porównuje cztery popularne rodzaje grilli: węgiel drzewny, pellet, gaz i elektryczne, aby pomóc Ci zdecydować się na swój idealny mecz.

Rodzaje porównywanych grilli

  Węgiel drzewny Pellet Gaz Elektryczne
Smak 5/5 5/5 4/5 3/5
Przenośność 5/5 1/5 3/5 4/5
Przystępność 5/5 2/5 3/5 4/5
Łatwy w użyciu 3/5 5/5 4/5 5/5

Grille węglowe

Grille węglowe wykorzystują brykiety węgla drzewnego jako paliwo. Jeśli kochasz barbecue z tym smakiem char-broiled, grill węglowy jest to, czego potrzebujesz. Grille węglowe są jednymi z najtańszych na tej liście, oferując małe rozmiary już za 20 dolarów. Są one również bardzo przenośne, ponieważ nie wymagają energii elektrycznej lub gazu, aby uruchomić, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla tailgates, camping, lub cookouts w parku.

Jedną rzeczą do rozważenia jest to, że ten rodzaj grilla trwa dłużej, aby rozpocząć, około 15 - 20 minut, podczas gdy czekasz na węgle do osiągnięcia pożądanej temperatury. Jeśli jesteś w pośpiechu, to może być wadą. Należy pamiętać, że węgiel drzewny jest niechlujny, więc twój grill będzie wymagał więcej wysiłku, aby oczyścić i utrzymać. Dokonując wyboru, zastanów się, ile jedzenia i jak długo będziesz grillować. Będziesz musiał dodać więcej węgla drzewnego do swojego grilla, jeśli chcesz gotować przez dłuższy czas.

Wędzarnie na pelet

Jeśli uwielbiasz smak potraw gotowanych na prawdziwym drewnie, wędzarka na pelet jest tym, czego potrzebujesz, aby osiągnąć ten dymny smak. Wędzarnie na pelety są zasilane elektrycznie, ale spalają pelety z twardego drewna, aby uzyskać ciepło i dym. Zostały zaprojektowane do powolnego gotowania mięsa w niskiej temperaturze, co czyni je bardziej podobnymi do piekarnika niż do grilla.

Poza preferencjami smakowymi, innym powodem, dla którego ktoś może chcieć mieć wędzarkę na pelety jest to, że jedzenie nie wymaga ciągłej uwagi. Są one również o wiele łatwiejsze do uruchomienia, zazwyczaj potrzebują tylko około pięciu minut, aby osiągnąć ustawioną temperaturę. Jedną z wad wędzarni pelletowych jest to, że są one droższe, w zakresie od 700 - 1500 dolarów. Coś jeszcze, aby pamiętać, że wędzarnie pelet nie osiągnie tak wysokiej temperatury, jak węgiel drzewny lub grille gazowe.

Grille gazowe

Grille gazowe są zasilane albo przez zbiornik na propan, albo przez bezpośrednie zasilanie z domowej linii gazowej. Jedną z największych zalet grilli gazowych jest to, że są łatwe i szybkie do uruchomienia. Stałe, szybkie ciepło jest ich punktem sprzedaży, co jest świetne, jeśli jesteś w pośpiechu lub masz dużo do gotowania. Są one również łatwiejsze do czyszczenia i konserwacji.

Pod względem przystępności, grille gazowe kosztują więcej niż grille węglowe, ale nie są tak drogie jak wędzarnie peletowe. Jedną z potencjalnych wad grilli gazowych jest to, że mogą one nie być tak przenośne, ponieważ muszą być podłączone do linii gazowej lub do ciężkiego zbiornika. Chociaż wszystkie grille mają środki ostrożności do naśladowania, z grillem gazowym trzeba być bardzo ostrożnym, że zbiornik propanu jest prawidłowo przymocowany bez wycieków.

Grille elektryczne

Jeśli mieszkasz w apartamencie lub condo, grill elektryczny to świetny wybór. Są one nie tylko mniejsze, co pozwala zaoszczędzić miejsce, ale również niezwykle łatwe w użyciu. Wystarczy podłączyć grill do gniazdka i gotowe! Jest to jedyny grill na tej liście, który jest przeznaczony do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Grille elektryczne nie wymagają przygotowania i są łatwe do czyszczenia. Jednak ta łatwość ma swoją cenę. Żywność gotowana na grillu elektrycznym będzie wymagać marynaty lub płynnego dymu, aby zrekompensować brak smaku, że inne rodzaje paliwa, takie jak węgiel drzewny lub gaz zapewniają.

Niezależnie od tego, jakie są Twoje potrzeby i preferencje, znajdziesz rodzaj grilla dla siebie. Nawet jeśli mieszkasz w małej przestrzeni lub chcesz czegoś, co jest szybkie i łatwe, nie musisz rezygnować z tęsknoty za domowym BBQ.