Podróżuj lekko i oszczędzaj pieniądze dzięki tym wskazówkom i trikom dotyczącym pakowania

image

Jeśli chodzi o pakowanie, wierz lub nie, istnieje właściwy sposób, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń bagażową. Oto siedem wskazówek, jak spakować się na zasłużony urlop, aby nie utknąć płacąc za opłaty za nadbagaż.

Wskazówka #1 Zrób listę pakowania

Nie chcesz przecież wydawać pieniędzy na rzeczy, które zapomniałeś spakować. Po pierwsze, sporządź listę wszystkich niezbędnych rzeczy, aby przygotować się z wyprzedzeniem i uniknąć stresu związanego z pakowaniem.

Wskazówka #2 Pamiętaj o limitach wagowych bagażu

Unikaj rytuału "otwierania walizek i ponownego rozdzielania przedmiotów" w ostatniej chwili na środku lotniska. Sprawdź limity wagowe bagażu w swojej linii lotniczej z wyprzedzeniem, aby odpowiednio się spakować. Zalecamy zaopatrzenie się w małą i przenośną wagę do ważenia bagażu. Zabierz ją ze sobą, aby dokonać ostatecznej kontroli również przed podróżą powrotną do domu.

Wskazówka #3 Używaj kostek do pakowania

Kostki do pakowania są naprawdę pomocne, aby mieć zorganizowaną walizkę, która pomieści wszystko. Nie tylko pozwalają Ci sięgnąć po potrzebne rzeczy, wiedząc, która kostka ma co, ale mogą być również używane na wiele sposobów, takich jak worki na pranie i poduszki, a nawet mogą być wypełnione mniejszymi przedmiotami, takimi jak skarpetki, ładowarki i makijaż, które mają tendencję do łatwego gubienia się. Kostki do pakowania mogą być starannie ułożone w bagażu i pomagają uniknąć gniecenia ubrań przez zmarszczki.

Wskazówka #4 Zwijaj, nie składaj

Ubrania zajmują o wiele mniej miejsca, gdy je zwijasz, niż gdy je składasz. Dzięki temu Twoja walizka będzie bardzo schludna. Tę metodę najlepiej stosować do takich rzeczy jak figi, t-shirty, sukienki i piżamy.

Wskazówka #5 Pakuj odzież o wielu zastosowaniach

Aby spakować mniej, musisz stworzyć stroje z kilku części garderoby. Wybierz swoje ulubione i stylizuj je na różne sposoby poprzez mieszanie i dopasowywanie. Na przykład, para dżinsów jest bardzo uniwersalna i może być noszona przez wiele dni z różnymi topami. Z kolei sukienkę można połączyć z paskiem lub kurtką, aby stworzyć zupełnie nowy strój.

Wskazówka #6 Wybieraj kosmetyki przyjazne dla podróżujących

Uważaj na zasady podróżowania, jeśli chodzi o limity ilościowe dotyczące szamponów i produktów do pielęgnacji skóry. Produkty te mogą być bardzo kosztowne, a konieczność wyrzucenia ich na lotnisku będzie bolała Twój portfel tak samo jak serce. Dlatego spakuj to, czego potrzebujesz, w przyjazne dla podróżnych butelki, które dadzą Ci również więcej miejsca na pakowanie.

Wskazówka #7 Wykorzystaj swój bagaż podręczny do maksimum

Ten darmowy bagaż, który jest dozwolony w samolotach, może być naprawdę pomocny w twojej sytuacji pakowania. W tej małej torbie powinieneś nosić niezbędne rzeczy, które musisz łatwo chwycić w gotowości i zmianę ubrania. Pomoże to zaoszczędzić miejsce w walizce, a także przygotować się na nagłe wypadki. Nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć z bagażem rejestrowanym, więc w przypadku opóźnień, posiadanie przy sobie niezbędnych rzeczy uchroni Cię przed zakupem awaryjnej zmiany ubrania podczas wakacji.

Bez względu na to, do jakiego miejsca się wybierasz, te sześć wskazówek pomoże Ci sprytniej się spakować, abyś mógł cieszyć się wakacjami trochę bardziej i mniej się stresować.