Świeże czy mrożone? Oto nasze przemyślenia na ten temat

image

Mrożonki mają złą sławę, ponieważ są wysoko przetworzone i pełne konserwantów, ale nie wszystkie są takie same. Proces zamrażania żywności nie jest z natury zły, liczy się to, co znajduje się w jedzeniu. Mrożonki to nie tylko ogromna oszczędność czasu, ale także świetne rozwiązanie dla Twojego portfela. Oto pięć mrożonek, które warto rozważyć przy następnych zakupach spożywczych.

Warzywa

Czy wiesz, że świeże produkty zaczynają tracić swoje witaminy i minerały w ciągu kilku godzin od zebrania? Mrożone warzywa są zbierane, przygotowywane i zamrażane w ich odżywczym szczycie, co oznacza, że możesz uzyskać więcej witamin i minerałów z mrożonych warzyw do czasu, gdy będziesz gotowy je zjeść. Ponadto, są one często tańsze i mają dłuższy okres przydatności do spożycia, co minimalizuje marnotrawstwo żywności.

Owoce

Każdy owoc i warzywo ma swój szczyt sezonu, a jego ceny zmieniają się w zależności od pory roku. Jedną z naszych porad dotyczących oszczędzania pieniędzy jest kupowanie sezonowych owoców i warzyw. Jeśli jednak masz ochotę na smoothie z mango w środku zimy, najlepszym wyborem będzie zakup mrożonego owocu. Świeże owoce, które są poza sezonem, będą droższe i nie tak smaczne, gdy klimat nie zapewnia optymalnych warunków wzrostu. Kupując je w stanie zamrożonym, gdy zostały zebrane i zachowane w szczytowym momencie, zaspokoisz swoje pragnienia i zaspokoisz portfel.

Ryby

Mrożone ryby są o około 20% tańsze od świeżych, a ponieważ są zamrożone w szczytowym momencie świeżości, wszystkie smaki, wartości odżywcze i tekstura są zachowane. Wygoda jest również zaletą, ponieważ można szybko rozmrozić ładnie pokrojoną i wstępnie porcjowaną rybę. W przypadku chudych ryb, takich jak tilapia czy dorsz, możesz nawet ugotować je w zamrożeniu. Będziesz również mile zaskoczony, gdy dowiesz się, że mrożenie ryb pomaga zabić pasożyty i inne patogeny.

Mielona wołowina

Mielona wołowina psuje się szybciej niż całe kawałki wołowiny, ponieważ większa część jej powierzchni jest wystawiona na działanie tlenu. Jeśli kupujesz mrożoną mieloną wołowinę, prawdopodobnie została ona zamrożona, gdy była stosunkowo świeża, co minimalizuje szansę na powstanie bakterii. Dotyczy to również płatów do hamburgerów. Aby uzyskać najlepszą jakość, kupuj mrożoną wołowinę i patties. Jeśli nie możesz znaleźć już zamrożonej, sprawdź daty i kup najświeższą, aby zamrozić ją samodzielnie w temperaturze 0°F (-18°C) lub niższej.

Przystawki i przekąski

Masz ochotę na pierogi? Może masz ochotę na pałeczki mozzarelli lub samosy. Jeśli przekroczyłeś już swój budżet na jedzenie na mieście, mrożone przystawki i przekąski mogą być świetną, niedrogą alternatywą. Jasne, można kupić wszystkie składniki i zrobić te pałeczki mozzarella siebie, ale bardziej prawdopodobne niż nie, wszystkie "specjalne" składniki trzeba będzie kosztować więcej niż jeśli kupisz je przygotowane i zamrożone za 6 dolarów w lokalnym sklepie spożywczym - i czy naprawdę jesteś w nastroju do gotowania godzin? Najlepsze jest to, że wiele z tych smakołyków iść na sprzedaż często, więc upewnij się, aby sprawdzić dla niektórych BOGO ofert i zapasów! Tak długo, jak przestrzegasz zrównoważonej diety, możesz traktować siebie do tych wygodnych mrożonych przekąsek co jakiś czas.

Nie powinieneś się bać alei z mrożonkami i nie ma wstydu w kupowaniu żywności, która najlepiej pasuje do Twojego stylu życia i budżetu. Czy to ze względu na wygodę, czy na cenę, czy na oba te czynniki, wspaniałą wiadomością jest to, że istnieje wiele różnorodności, wybór i zasoby, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele.