Sposoby na upiększenie patio lub tarasu na lato w budżecie

image

Z cieplejszą pogodą i dłuższe dni już tutaj, teraz jest czas, aby zanurzyć się w słońcu na zewnątrz, ciesząc się posiłek z grilla i zimne napoje lodu. Jeśli chcesz, aby Twoja przestrzeń zewnętrzna była tak wygodna i zachęcająca, jak to tylko możliwe, ale nie chcesz wydawać fortuny na remonty, mamy Cię! Przeanalizowaliśmy setki katalogów i przewodników, aby zidentyfikować siedem przyjaznych dla budżetu wskazówek, które pomogą Ci przekształcić patio, pokład lub balkon w ulubiony letni hangout.

1. Połącz klasykę z nowoczesnością

Masz już zestaw na patio, ale czujesz, że jest on nieco przestarzały lub po prostu nie pasuje do Ciebie? Dobrą wiadomością jest to, że klasyczne kawałki są z powrotem w stylu, zwłaszcza gdy sparowane z nowoczesnymi akcentami i kawałkami wystroju. Nie musisz koniecznie kupować zupełnie nowego zestawu na patio, aby zmodernizować swoją przestrzeń. Dodając zewnętrzny dywanik, poduszki i nowe oświetlenie, takie jak latarnie, możesz nadać swojej przestrzeni nowy wygląd bez rozbijania banku.

2. Dodaj cień do jadalni al fresco

Jedzenie na świeżym powietrzu jest jednym z najbardziej pożądanych letnich doświadczeń, ale jedzenie bezpośrednio pod palącym słońcem może nie być dla każdego filiżanką herbaty. Wykorzystaj swoją przestrzeń na zewnątrz do maksimum, dodając cień za pomocą parasola tarasowego, który zapewni wszystkim ochronę.

3. Stwórz przytulny zakątek

Markizy i altanki mogą być drogie, więc dlaczego nie połączyć potrzeb związanych z siedzeniem i zacienianiem za pomocą dwuczęściowego fotela z baldachimem? Ten zestaw do rozmowy jest wyposażony w pasujący stolik kawowy i ławkę z poduszkami, aby stworzyć przytulne, zacienione miejsce dla Ciebie i Twoich przyjaciół.

4. Zmaksymalizuj swoją małą przestrzeń

Posiadanie małego balkonu lub werandy nie oznacza, że nie możesz dostosować swojej przestrzeni do własnych potrzeb i sprawić, że poczujesz się jak w domu. Składany stół do balustrady balkonu i składane krzesła pozwolą Ci zaoszczędzić miejsce, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się nim na maksa. Dla dodatkowego upiększenia polecamy płytki podłogowe, które można łatwo złożyć i rozebrać, jeśli zdecydujesz się na przeprowadzkę.

5. Połącz kolory neutralne z kolorowymi

Większość zestawów tarasowych i ogólnie mebli jest w neutralnych kolorach. Jeśli chcesz nadać swojej przestrzeni na zewnątrz pop koloru, zalecamy dodanie akcesoriów, które skupiają się na maksymalnie trzech kolorach. Dzięki temu Twoja przestrzeń będzie wyglądać żywo i jasno, ale nie będzie zagracona i bezładna. Poszukaj dywaników, poduszek i zastawy stołowej, aby stworzyć swój schemat kolorów.

6. Upiększaj roślinami

Rośliny to niedrogi sposób na wypełnienie niewygodnych przestrzeni i wniesienie życia do każdej przestrzeni. Spróbuj poeksperymentować z różnymi stylami donic i nie bój się być kreatywnym. Na przykład, możesz pomalować starą puszkę i stworzyć nowy dom dla swojego roślinnego dziecka. Wymieszaj go z różnymi rodzajami roślin lub spróbuj swoich sił w swoim własnym ogrodzie ziołowym!

7. Wciągnij w atmosferę boho za pomocą lampek sznurkowych

Termin "boho" jest związany ze stylem, który jest niekonwencjonalny, artystyczny i swobodny. Zazwyczaj wiąże się z mieszanką naturalnych elementów i wielu kolorów, wzorów lub faktur, aby stworzyć przytulne uczucie. W nocy możesz wzmocnić czynnik przytulności i dodać kapryśny element do swojej przestrzeni zewnętrznej za pomocą świateł sznurkowych. Są one niedrogie, dostępne w wielu stylach i naprawdę pomagają stworzyć nastrój.

Dzięki tym siedmiu prostym wskazówkom możesz zacząć tworzyć przestrzeń zewnętrzną, z której będziesz dumny.