Pierwsze kroki do obrazowania kierowanego

image

Być może jesteś już zaznajomiony ze światem medytacji, w którym to przypadku wiesz o obrazowaniu kierowanym. Nazywana również wizualizacją, ta praktyka medytacyjna jest stosowana przez osoby z całego świata od wieków. Wprowadzenie do guided imagery może pomóc ci nauczyć się podstaw tej techniki medytacyjnej i wdrożyć ją do codziennej rutyny. Poniżej przyjrzymy się, czym są obrazy sterowane, dlaczego mogą okazać się pomocne i jak nabrać nawyku ich praktykowania.

Co to jest?

Wyobrażenia sterowane to dokładnie to, co brzmi: używanie obrazów i wizualizacji, aby pomóc ci przejść przez problem lub niepewność w twoich okolicznościach życiowych. Skupiając się na obrazie, możesz być w stanie lepiej dostrzec kierunek, w którym powinieneś podążać, a także jak to zrobić. W dzisiejszym zabieganym świecie często biegamy i jesteśmy zatłoczeni hałasem i myślami, aby naprawdę słuchać naszego wnętrza. Ale to właśnie nasze wewnętrzne ja często wie, czego potrzebujemy. Wszystko, co musimy zrobić, to słuchać i zwracać uwagę. W ten sposób wprowadzenie do obrazowania kierowanego może ci pomóc.

Dlaczego warto z nich korzystać?

Dlaczego nie? Ta forma medytacji może być wykonywana przez każdego, niezależnie od tego, czy wcześniej medytował. Jest to szczególnie atrakcyjna praktyka medytacyjna, ponieważ koncentruje się na połączeniu ciała i umysłu. Tak wielu ludzi straciło kontakt ze swoimi myślami i uczuciami, że po prostu przechodzą przez codzienną harówkę, nie myśląc o wielu rzeczach. Kiedy kierujemy nasze myśli do wewnątrz, możemy skupić naszą energię na tym, jak się faktycznie czujemy i możemy uzyskać mądrość i wskazówki od naszego własnego wnętrza. Wyobrażenia kierowane były używane przez sportowców, intelektualistów, mnichów, studentów i nie tylko.

Jak mogę je wdrożyć w moje życie?

Wyobrażenia kierowane to jedna z prostszych form medytacji, którą można włączyć do codziennej rutyny. Wiele osób decyduje się skupić swoje myśli i umysł na konkretnym obrazie. Być może obraz ten jest związany z czymś, co chcesz osiągnąć, osobą, którą podziwiasz lub postacią religijną, którą czcisz. Może to być również odgrywana scena, taka jak strzelenie gola, otrzymanie dobrej oceny lub coś podobnego. Niektóre osoby skupiają się na muzyce, więc cokolwiek działa najlepiej dla ciebie, zrób to. Wizualizacja przez kilka sekund może pomóc w dokonaniu drastycznych zmian w sposobie myślenia.