Przewodnik zakupu laptopa do szkoły: Porównaj Chromebooki, laptopy z systemem Windows i MacBooki

image

Cyfrowe narzędzia do edukacji są koniecznością, a znalezienie odpowiedniego laptopa dla dziecka jest koniecznością. Laptopy mogą kosztować Cię kilkaset dolarów, a przy tak wielu opcjach do wyboru, skąd wiesz, że dokonujesz właściwego wyboru dla natychmiastowych i przyszłych potrzeb Twojego dziecka? Zanim wybierzesz się na zakupy do szkoły, sprawdź nasz przewodnik po zakupach, w którym porównujemy Chromebooki, laptopy z systemem Windows i MacBooki.

Chromebooki

Plusy: Największą zaletą Chromebooka jest jego cena. Są świetne dla młodszych uczniów, którzy potrzebują laptopa tylko do dostępu do Internetu i korzystania z aplikacji opartych na chmurze, takich jak Dokumenty Google i Google Classroom. Chromebooki mają bardzo prosty system operacyjny (OS), co jest głównym powodem, dla którego są znacznie tańsze niż komputery PC i Mac z systemem Windows. Jeśli wszystko, czego potrzebuje Twoje dziecko to laptop do takich rzeczy jak wypełnianie zadań i wirtualne spotkania, Chromebook za 300 dolarów jest doskonałą opcją.

Bezpieczeństwo to również wielki plus Chromebooków. Ponieważ Chrome OS jest tak prosty, szanse na zdobycie wirusów i innych zagrożeń bezpieczeństwa są bardzo minimalne. Nie będziesz musiał kupować ani utrzymywać oprogramowania antywirusowego, co jest powolnym zadaniem, z którym nikt nie chce nadążać.

KONSEKWENCJE: Prostota i cena są równoważone przez fakt, że nie można pobierać oprogramowania na Chromebooka i zawsze będzie potrzebne połączenie Wi-Fi, aby korzystać z urządzenia. Jeśli Twoje dziecko potrzebuje zainstalować konkretne programy na zajęcia, to Chromebook nie spełni swojej roli. Zalecamy, abyś dowiedział się, czy do zajęć potrzebne jest dodatkowe oprogramowanie, rozmawiając z nauczycielem dziecka.

Laptopy z systemem Windows

PROS: Największe zalety systemu Windows to koszt i wybór. Ponieważ Windows jest najczęściej używanym systemem operacyjnym, istnieje wiele opcji dla wszystkich gustów i budżetów. Od zwykłych laptopów do pracy i gier, jest wiele różnych z cenami zaczynającymi się od 400 dolarów. Kolejną zaletą jest to, że wszystkie programy, których dziecko będzie potrzebowało do szkoły i nie tylko, są dostępne w systemie Windows. Ze wszystkimi opcjami i różnorodnością, wybór odpowiedniego laptopa dla dziecka może być przytłaczający, dlatego przedstawiliśmy kilka rzeczy, o których należy pamiętać na końcu tego postu.

KONSEKWENCJE: Ponieważ jest więcej programów i ludzi korzystających z systemu Windows, jest więcej złośliwego oprogramowania i będziesz musiał zainwestować w dobry program antywirusowy. Będziesz musiał budżet na roczną subskrypcję i upewnić się, że oprogramowanie jest aktualne, aby utrzymać swój komputer bezpieczny. System operacyjny Windows jest również postrzegany jako bardziej "skomplikowany" w porównaniu z Chrome OS i Mac OS, ale wszystko sprowadza się do preferencji i tego, do czego jesteś przyzwyczajony.

MacBooki

PROS: Jeśli uważasz, że mniej znaczy więcej, to ograniczona liczba wyborów MacBooków zniesie trochę ciężaru z Twoich ramion. Mac OS jest dla wielu osób uważany za "łatwiejszy w obsłudze", ze swoim prostym interfejsem dla codziennego użytkownika. Wielu rodziców kocha MacBooki za ich wbudowane opcje kontroli rodzicielskiej. Ponadto prawdopodobieństwo zainfekowania komputera Mac wirusem lub złośliwym oprogramowaniem jest znacznie mniejsze niż w przypadku systemu Windows, a komputery Mac mają wiele wbudowanych funkcji, które pomagają chronić komputer. Dla rodzin korzystających z innych produktów Apple kolejną zaletą jest możliwość płynnej synchronizacji laptopa z telefonem iPhone i innymi urządzeniami Apple.

KONSEKWENCJE: Największą wadą jest cena. Jeśli wszystko, co dziecko potrzebuje jest prosty laptop, aby uzyskać dostęp do Internetu i zakończyć swoje zadania domowe, a następnie shelling $ 800 + na MacBook może nie być warte. Inną wadą jest kompatybilność. Chociaż ta luka została zmniejszona na przestrzeni lat, Windows jest nadal dominującym OS, a konkretne programy są nadal niedostępne na Mac, co utrudnia wykonanie zadań szkolnych.

Podstawowe parametry, o których należy pamiętać przy wyborze laptopa

Znajomość podstaw pomoże Ci zawęzić poszukiwania i zdecydować, ile pieniędzy warto wydać na laptopa dla Twojego dziecka. Oto trzy główne specyfikacje, które należy szukać w każdym urządzeniu, które wybierzesz.

CPU (Central Processing Unit): Procesor określa, jak szybko programy na komputerze będą działać, rzeczy takie jak Microsoft Word, Photoshop, itp... Istnieje wiele rodzajów procesorów, przy czym procesory z serii Intel Core są najbardziej rozpowszechnione. W bardzo prostych słowach, im wyższy numer, tym lepsza wydajność, więc i5 będzie bardziej wydajny niż i3, i tak dalej. W laptopach budżetowych można spotkać również inne układy, takie jak Celeron i Pentium. Ogólnie rzecz biorąc, większość procesorów będzie dobrze do pracy w szkole, przeglądania stron internetowych i oglądania filmów, ale jeśli uczeń wymaga laptopa do bardziej zaawansowanych zadań, takich jak edycja filmów, zdjęć i gier, zaleca się, aby zrobić więcej badań na konkretne potrzeby dziecka. To naprawdę jest akt równowagi między ceną a wydajnością.

RAM (Random Access Memory): Im więcej masz pamięci RAM, tym więcej aplikacji możesz uruchomić w tym samym czasie. 8 GB to najlepsza podstawowa wartość dla wszystkich urządzeń z systemem Windows i Mac. W przypadku Chromebooków, można uciec z 4GB. Jeśli uczeń będzie używać laptopa do prostych zadań, takich jak poczta elektroniczna, pisanie raportów, słuchanie muzyki i oglądanie filmów, chcesz mieć co najmniej 8 GB, jeśli chcesz, aby laptop trwał kilka lat. Dla studentów edytujących filmy i zdjęcia lub grających w gry zalecamy więcej niż 8GB. Jeśli używasz wielu programów na raz, a nie masz wystarczająco dużo pamięci RAM, to właśnie wtedy komputer zacznie lagować.

Pamięć masowa (dyski twarde): Chcesz się upewnić, że jest wystarczająco dużo miejsca do przechowywania dokumentów, zdjęć, filmów i oprogramowania. Jeśli student przechowuje wiele plików online, na przykład w Google Cloud i iCloud, można uciec od minimalnej pamięci masowej i zaoszczędzić kilka dolarów. Większość laptopów jest wyposażona w 256 GB. Dla kogoś, kto edytuje dużo zdjęć i filmów, więcej pamięci masowej jest lepsze, ponieważ wysyłanie i pobieranie dużych plików z chmury będzie bólem. Twój student zawsze może zdecydować się na zewnętrzny dysk twardy, który można podłączyć do komputera, aby zapisać więcej plików. Kolejnym aspektem do rozważenia jest rodzaj dysku. Zwykłe dyski twarde są bardziej przystępne, ale też bardziej podatne na uszkodzenia. Dla małego dziecka, które jest bardziej skłonne do upuszczenia laptopa, zapłacenie kilku dodatkowych dolarów za laptopa z dyskiem SSD (Solid State Drive) może być tego warte. Dyski SSD są trwalsze i szybsze.

Pod koniec dnia, najlepszy laptop sprowadza się do preferencji i tego, do czego jest używany. Mamy nadzieję, że ten krótki przewodnik dał Ci przewagę w podjęciu decyzji o wyborze odpowiedniego laptopa dla Twojego dziecka. Jeśli masz jakieś inne zalecenia dla rodziców, którzy chcą kupić laptopa do szkoły, zostaw komentarz poniżej.